Яким лікарням області НСЗУ профінансує лікування хворих на коронавірус

Розділ новин: 

В період карантину до Національної служби здоров’я України від лікарень Вінницької області надійшло 13 заявок на фінансування за пакетом медичних послуг «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19». В результаті перегляду документів, в службі підписали договори з дев’ятьма лікарнями. Решта чотири – не відповідають вимогам. Суму фінансування за місять визначають відповідно до кількості хворих. Тариф на оплату послуг включає доплати медикам у розмірі до 300% до заробітної плати за квітень.

Про це повідомляють в пресслужбі Національної служби здоров’я України.

Вимоги до надання стаціонарної допомоги прописані так, щоб пацієнт отримав безпечну і ефективну допомогу при госпіталізації до закладу, який входить у визначений перелік. Такий заклад повинен мати достатньо обладнання і сформовані команди, які здатні цілодобово надавати медичну допомогу при коронавірусній хворобі всіх ступенів важкості. Також у лікарні мають бути усі необхідні ліки для пацієнта. Це покриває тариф відповідного пакету.

Кількість команд, які залучені до лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою, має бути щонайменше 4. У складі однієї команди – 12 медичних працівників: троє лікарів, серед них обов’язково анестезіолог. У закладі, який надає стаціонарну допомогу, має бути не менш ніж 4 апарати ШВЛ і така ж кількість аспіраторів.

Щодо оплат, сума за місяць залежить від кількості хворих, а не виплачується фіксованою ставкою. Тариф на оплату послуг включає доплати медикам у розмірі до 300% до заробітної плати за квітень. Головний лікар, який підписує договір з НСЗУ, бере на себе зобов’язання додаткових доплат медичним та іншим працівникам, які працюють безпосередньо з COVID-19.

Кошти виділені на доплати тільки спеціальним бригадам, а не всім співробітникам. Обмеження щодо спеціальних бригад встановлено, щоб захистити лікарів від інфікування, адже більше задіяних – це більший ризик інфікування. Тариф покриває як виїзди до пацієнтів із встановленим діагнозом, так і до пацієнтів з підозрою на COVID-19.

Відповідно до інформації, опублікованої на сайті Національної служби здоров’я України, фінансування за пакетом «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19» отримають:

1. Вінницька центральна районна клінічна лікарня;

2. Жмеринська центральна районна лікарня;

3. Калинівська центральна районна лікарня;

4. Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування;

5. Тростянецька центральна районна лікарня;

6. Хмільницька центральна районна лікарня;

7. Вінницька міська клінічна лікарня №1;

8. Вінницька обласна клінічна дитяча інфекційна лікарня;

9. Козятинська центральна районна лікарня.

Загалом, в НСЗУ визначили типи пакетів медичних послуг, за якими медичні заклади могли б отримати фінансування:

1. Медична допомога, яка надається мобільними бригадами, що створені для реагування на гостру респіраторну хворобу COVID-19 (38 медзакладів подали пропозиції, з яких 26 – підписали договори, ще 12 – очікують проекту договору).

2. Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19;

3. Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, яка надається окремими закладами охорони здоров’я протягом квітня 2020-го року.

4. Екстрена медична допомога пацієнтам з підозрою або встановленим захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

За пакетом «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, яка надається окремими закладами охорони здоров’я протягом квітня 2020-го року», подали заявки 8 закладів, з яких майже всі підписали договори:

Ямпільська центральна районна лікарня;

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня;

Барська центральна районна лікарня;

Немирівська центральна районна лікарня (очікує проект договору);

Тульчинська центральна районна лікарня;

Вінницький міський пологовий будинок №2;

Іллінецька центральна районна лікарня;

Гайсинська центральна районна лікарня.

Як йдеться в повідомленні пресслужби Національної служби здоров’я, за пакетом «Екстрена медична допомога пацієнтам з підозрою або встановленим захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19» Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги отримав за квітень 4 573 528 гривень. Сума отримана, виходячи із кількості зареєстрованих пацієнтів в області станом на 30 квітня – 376 осіб, помноженої на тариф – 12 163,64 грн за одного пацієнта.

Нагадаємо, на сесії Вінницької міської ради 22 травня повідомили, що в лікарнях обласного центру є вільні місця для лікування хворих на коронавірус. Додаткові ліжка розгортатимуть за потреби.

Джерело: 
Вінницькі новини