У Тростянці спиртзавод почав наводити лад з відстійниками, через які потерпають місцеві жителі

Розділ новин: 

У Тростянці на бардо полях почали викопувати каскадну траншею, щоб барда не перетікала з однієї карти в іншу. Очікується, що це змінить рівень висоти барди і картах і прискориться процес випаровування. Керівництво спиртового заводу, діяльність якого призвела до забруднення повітря в містечку, також обіцяє встановити випаровувальну систему для утилізації барди.

«Нарешті керівництво спиртозаводу зробили те, чого чекали роками: знайшли екскаватор і правильно викопали каскадну траншею. Вчора барда почала перетікати із однієї карти в іншу (одна карта – це 1 гектар). Тим самим, змінюється рівень висоти барди і прискорюється процес випаровування. Це початок упорядкування існуючих полів фільтрації.

Відео мені прислали жителі Тростянця. Минулої середи я там був на виїзному прийомі громадян. Майже годину говорили про бардополя спиртозаводу. Поїхав і побачив сам. І дихав тим повітрям, яким дихають жителі селища», – у Фейсбук повідомив голова Вінницької ОДА Сергій Борзов.

Він також додав, що рівень сірководню у повітрі Тростянця у 7 разів перевищував допустиму норму.

«Питання забруднення роками не вирішували. Хоча не раз люди виходили на протести, перекривали дороги… Керівництво заводу обіцяє встановити випаровувальну систему. Процес пішов! Тростянець має право дихати чистим повітрям!», – йдеться в дописі.

Нагадаємо, у Тростянці місцеві жителі три роки потерпають від екологічних проблем, які стали наслідком діяльності спиртзаводу. 29 липня з робочою поїздкою Тростянець відвідав голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов. Місцеві мешканці розповіли про те, що через забруднене повітря в людей проблеми зі здоров’ям, збільшився рівень смертності, за рік виїхало 150 родин. Розповіли, що барда – це швидше за все відходи хімічного виробництва, а не харчового. Кажуть, що виробляють на заводі не спирт, а біоетанол і відзначають, хоч підприємство державне, господарську діяльність там три роки вела приватна структура.

Джерело: 
Вінницькі новини