У міській раді відповіли на петицію про недоліки на Замостянській

Розділ новин: 

У Вінницькій міській раді відповіли на петицію з проханням «Усунути недоліки в реконструкції вулиці Замостянської і провести перевірку по факту можливого відмивання коштів, через жахливу якість проведених робіт», пише "Vежа", інформують "Вінницькі новини".

Володимир Рожков, який зареєстрував цю петицію 26 лютого, скаржився на те, що перший етап реконструкції вулиці Замостянської, у порівнянні з реконструкцією проспекту Космонавтів, «просто розчарування».

Серед недоліків він назвав такі:
1) асфальтне покриття правої проїжджої частини нижче рівня лівої, до того ж після першої зими на ньому з’явилися вибоїни біля люків,
2) бордюри по всій площі залишено старі, і вигляд їхній жахливий,
3) плитка біля зупинок, особливо біля Будинку побуту, вся розколота навпіл і гуляє ходом,
4) широко пропіарені лавки з usb-зарядками розміщені тільки на початку та в кінці алеї, а посередині стоять звичайні двомісні;
5) вздовж тротуарів дерева висаджені як-небудь, а замість красивих металевих решіток для накриття землі навколо дерев, як роблять в європейських містах, звичайні бордюрчики, які просто жахливо виглядають,
6) обіцяна реконструкція площі біля РАГСу обмежилась лише асфальтною доріжкою.

У своєму зверненні вінничанин просив «розібратися та усунути недоліки, а також роз’яснити жителям міста причину такого недбальства». Його петиція набрала достатню кількість підписів, і сьогодні, 15 березня, в міській раді на неї відповіли.

Так, нижчий рівень асфальтного покриття правої проїжджої частинипояснили тим, що по непарному боці проїжджої частини проходять інженерні мережі побутової каналізації. Їх переклали, тож у зв’язку з цим потрібно було врахувати можливість просадки основи дорожнього покриття. Водночас у відповіді йдеться, що на цій ділянці уклали лише нижній шар асфальтобетонного покриття: верхній укладуть з настанням сприятливих погодних умов, що й дозволить уникнути можливих просадок.

У відповіді також йдеться, що заміна плитки біля будинку побуту та реконструкція площі біля РАЦСу, не входили у межі проекту реконструкції вулиці Замостянської. А влаштування решіток для накриття місць посадки дерев не передбачалися проектно-кошторисною документацією, оскільки така технологія не була доцільною.

Так само не передбачалося й встановлення нових бетонних бортових каменів на заміну старим гранітним. Як пояснили у міськраді, «це пов’язано з тим, що природні бортові камені мають досить міцну структуру та є довговічними, а також на 54% економлять кошти на виконання роботи по влаштуванню бортових каменів в порівнянні з новими бетонними».

Що ж до розміщення лав з USB-портами для зарядки електронних пристроїв «виконувалося відповідно проектно-кошторисної документації, в якій було враховано доцільність влаштування лав з USB-портами в тих чи інших місцях». Водночас у відповіді не пояснили, чому usb-порти не було захищено від вологи, через що всі вони вже сьогодні заіржавіли.

“Реконструкції вулиці Замостянської та проспекту Космонавтів – різні за складністю робіт проекти, так як на вулиці Замостянській виконувалися роботи з прокладання зливової каналізації, побутової каналізації, мереж водопостачання, тепломережі, низькоструменевих мереж та перевлаштування трамвайних колій. Тому порівнювати такі об’єкти не є доцільним, – зазначили у відповіді на петицію. – Всі зауваження будуть усунуті при настанні сприятливих погодних умов та враховані в подальшій реконструкції ІІ черги. Вдячні Вам за активну громадську позицію”, – йдеться у відповіді.

Джерело: 
Вінницькі новини