У Могилеві-Подільському отруїлися першокласники

Розділ новин: 

У гімназії гуманітарного, художньо-естетичного профілю міста Могилів-Подільській 18 січня 2019 року зареєстровано спалах харчової токсикоінфекції серед учнів. Про це передає "iVin", пишуть "Вінницькі новини" .

Спочатку до лікарні поступило шестеро дітей віком 6-ти та 7-ми років. При госпіталізації хворі скаржилися на блювоту, підвищення температури тіла, пронос. Двом хворим було поставлено попередній діагноз «Грип?», чотирьом – «Харчова токсикоінфекція середнього ступеня важкості». Поза школою діти ніде разом не перебували.

20-го січня кількість хворих в інфекційному відділені зросла до 12 осіб. Усі хворі – учні перших класів гімназії. Наразі вони перебувають на стаціонарному лікуванні. Їхній стан – середньої важкості захворювання.

Фахівцями Могилів-Подільського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України» для лабораторних досліджень відібрано проби у навчальному закладі. Результатів  наразі ще немає.

Водночас фахівці виявили грубі порушення вимог санітарного законодавства: недостатня кількість столового та чайного посуду (на 400 дітей, які харчуються 150 тарілок та чашок); частина посуду має пошкоджену емаль та щерблені краї; посуд миється з порушенням санітарних вимог, неякісно, не просушується; фактичне щоденне меню страв відрізняється від погодженого меню, готуються страви, що не входять до переліку погодженого асортименту; невчасно ведеться медична документація на харчоблоці, журнал огляду працівників; санітарно-технічне обладнання в туалетних кімнатах у занедбаному стані; майданчик для сміттєзбірників не огороджений та утримується в антисанітарному стані; працівники харчоблоку не мають достатньої кількості санітарного одягу тощо.

Могилів-Подільське міське управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області розпочало провадження в справі про притягнення відповідальних осіб до адміністративної відповідальності. Навчально-виховний процес в корпусі для учнів перших класів призупинена, як і призупинена робота харчоблоку школи до 25 січня.

Джерело: 
Вінницькі новини