У Крижополі відкрили пам'ятник видатному науковцю

Розділ новин: 

У Крижополі на території лікарні відбулося урочисте відкриття пам'ятника видатному науковцю, епідеміологу, мікробіологу, творцю наукової школи, академіку АН СРСР, президенту АН УРСР  Данилу Заболотному, який народився, працював і похований в с. Заболотне (колись Чоботарка) Крижопільського району. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу Крижопільської РДА.

Ідея створення погруддя виникла під час проведення всеукраїнського фестивалю народних ремесел "Подільські Товтри". Скульптор Назар Ткаченко зі Львова створив на замовлення районної влади цей пам’ятник, а розмістити його вирішили на території окружної лікарні інтенсивного лікування.

На відкриття пам’ятника приїхали делегація Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного Національної Академії Наук України на чолі з директором Валентином Підгорським і нащадки Заболотного – правнуки Галина і Володимир Заболотні.

Додамо, що Данило Заболотний на собі випробовував лікарські препарати, брав участь у багатьох експедиціях у місця спалахів інфекційних хвороб (холери, чуми, тифу, сифілісу, тощо) рятував людей від інфекційних хвороб  в Одесі, Астраханській губернії, Індії, Монголії, Китаї, Персії, Шотландії, Марокко і в своїй рідній Чоботарці.

Він був одним з найкращих у світі знавців епідеміології чуми. Опублікував понад 150 наукових праць.

Джерело: 
Вінницькі новини