У Калинівці шукають порушників, які викинули гори використаних медичних засобів на недіючому сміттєзвалищі

Розділ новин: 

22 квітня комунальники Калинівки під час перевірки виявили на території сміттєзвалища, яке наразі не функціонує, скупчення використаних медичних масок, рукавичок, шприців та халатів. Вже місяць місцева влада разом з екологами області намагаються дослідити обставини ситуації. Свідки повідомляють, що використані медзасоби – з Калинівської лікарні. Втім, в лікарні про це нічого не знають, бо не вони займаються утилізацією сміття. Після повної перевірки звалища всі зібрані матеріли передадуть до поліції.

Про це йдеться в сюжету телеканалу «UA:Вінниця» від 20-го травня.

«Особливу небезпеку і тривогу викликало те, що це період коронавірусу, і ми не знаємо, де воно використовувалося, як воно використовувалося. Це явна загроза життю та безпеці людей», – каже заступник Калинівського міського голови Микола Щур.

Посадовець зазначає, що оскільки сміттєзвалище не працює, чергового на території немає, і встановити, звідки взялися використані шприци та засоби захисту, складно. Аби з’ясувати це, в міськраді написали звернення до державної екологічної інспекції у Вінницькій області.

«Як зазначається в листі, є повідомлення свідків про те, що дані відходи вивезені Калинівською центральною районною лікарнею Калинівської районної ради. Але ми не можемо цього стверджувати», – зазначила начальниця відділу поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами обласної державної екоінспекції Юлія Замушинська.

Фахівчиня каже, що медичні відходи можуть бути небезпечними і вивозити їх на звалище в жодному разі не можна.

«Походження того сміття я не знаю. В нас є окремо відведені приміщення. Відходи накопичуються там, і в нас є підписаний договір з фізичною особою-підприємцем, яка забирає в нас ці доходи на утилізацію», – своєю чергою, відповів головний лікар Калинівської центральної районної лікарні Владислав Головащенко.

Заступник начальника обласної державної екоінспекції Олег Ющук каже, що за санітарними правилами і нормами медичні відходи потрібно утилізувати. Зробити це можна лише за наявності ліцензій Міністерства енергетики і захисту довкілля.

«В Україні є потужності для утилізації всіх небезпечних медичних відходів. У Вінницькій області небезпечні медичні відходи не утилізуються. Збирати фірма може, а от утилізувати на території Вінницької області немає де. Ну але проблема лікарні не в тому, щоб забезпечити утилізацію, а в тому, щоб забезпечити передачу організаціям, які мають потужності, мають можливості для утилізації», – повідомив еколог.

Чоловік також зазначає, що після обстеження території сміттєзвалища матеріали передадуть до поліції. Той, хто це зробив, сплатить не лише штраф, а це від 850 до 1700 гривень. Передбачена і кримінальна відповідальність, бо медичні відходи належать до категорії небезпечних.

 

Джерело: 
Вінницькі новини