У Вінниці стартує “Школа психологічної підготовки” для майбутніх мам

Розділ новин: 

У Вінниці на базі лікарні імені Пирогова стартує “Школа психологічної підготовки” для майбутніх мам. Це курс лекцій на теми вагітності, пологів і материнства, з фізичними заняттями, медитацією та арт-терапією. 

Перше ознайомче заняття в “Школі психологічної підготовки до материнства” відбудеться завтра, 15 січня. Як повідомили на сайті газети “Місто”, ці заняття будуть відбуватися на базі обласної лікарні імені Пирогова раз у тиждень, і там майбутніх мам навчатимуть різним психологічним практикам: з подолання тривожних станів,  з активації додаткових джерел психічної енергії тощо.

Відомо, що ці заняття буде проводити Олександра Чуба, кандидатка психологічних наук і практична психолог обласного Центру планування сім’ї та репродукції людини. У коментарі Vежі вона зазначила, що це буде курс із 10 занять для жінок, які перебувають на будь-якому терміні вагітності. Серед тем, що розглядатимуться, – страхи вагітних і їх корекція, стосунки з малюком ще до народження, партнерські пологи, базові потреби малюків тощо. 

Крім цього, зі слів  Олександри Чуби, на заняттях будуть ще блоки з фізичними вправами, медитацією та арт-терапією. 

Повідомляється, що на заняттях в “Школі психологічної підготовки до материнства” будуть розглядатися такі теми:

1) Чудо вагітності. Навіщо мені дитина? Що таке “Материнська домінанта” та як її сформувати;
2) Найпопулярніші страхи вагітних та їх корекція: як навчитися не боятися;
3) Гормони грають: як приборкати свої емоції, особливо під час гормональних змін;
4) Здорова жінка = красива жінка: як доглядати за собою під час вагітності;
5) Секрет виховання малюків під час вагітності: як можна налагодити чарівні стосунки з малюком ще до народження;
6) Навіщо потрібна група підтримки і як її сформувати. Профілактика післяпологової депресії;
7) Вагітність і подружні стосунки. Роль батька під час вагітності. Партнерські пологи;
8) Психологічна готовність до пологів;
9) Привіт, малюк: розуміння базових потреб дитини. Формування прив’язаності. Як закласти психоемоційний зв’язок на все життя;
10) Життя після вагітності: як дати своїй дитині все найкраще. Цікаве про розвиток дитини, типи виховання.

Ззаняття “Школи психологічної підготовки до материнства” будуть відбуватися щосереди, з 14:00 до 15:00, у поліклінічному відділенні обласної лікарні імені Пирогова (вул. Пирогова, 46; кабінет №208; другий поверх). Перше ознайомче заняття відбудеться вже завтра, 15 січня. 

 

На першому занятті ми поговоримо про мотиви батьківства: як і чому люди вирішують запросити у своє життя дитинку. Познайомимося із релаксаційними та ресурсними психологічними техніками. З’ясуємо, що означає вислів “хороші батьки”, коли та хто може це визначити, – зазначила Олександра Чуба.

 

Також вона розповіла що курс із 10 занять розрахований на 10 учасниць, але якщо охочих виявиться більше, для них сформують додаткову групу.

Щодо вартості, Олександра Чуба зазначила, що наразі ще триває калькуляція, тому  поки що вона не може назвати точну суму. Але йдеться лише про покриття витрат на роздаткові матеріали: фарби та пензлі для арт-терапії, чи, наприклад, каремати та м’ячі для фізичних вправ.

Повідомити про участь у заняттях та дізнатися більше деталей про “Школу психологічної підготовки до материнства” можна за номером телефону: (097) 942 39 36.

Джерело: 
Вінницькі новини