У Вінниці підписали Меморандум з італійською лікарнею Пресвятого Серця

Розділ новин: 

До Вінниці завітала делегація з італійської лікарні Пресвятого Серця Дон Калабрія. Протягом останніх років вони співпрацювали з містом й навчали вінницьких лікарів, а тепер вирішили продовжити цю співпрацю, підписавши Меморандум.

Сьогодні, 14 січня, делегація з лікарні Пресвятого Серця Дон Калабрія італійського міста Неграр зустрілась із міською владою, щоб обговорити шляхи подальшої співпраці.

Як розповів міський голова Сергій Моргунов, їхня співпраця триває ще з 2017 року.

– У 2017 році до нас завітав Апостольський нунцій в України архієпископ Клаудіо Гуджеротті. Тоді ми обговорили питання, яка може бути співпраця між Апостольською нунціатурою та Вінницею. Для нас було зрозуміло, що однією із проблем для міста і для України є саме реформа охорони здоров’я і ми запропонували саме в цьому контексті впроваджувати співпрацю, — зазначив Сергій Моргунов.

Завдяки Апостольському нунцію вдалось налагодити співпрацю з італійським містом Неграр. Водночас вінницькі медики отримали можливість пройти стажування та отримати новий досвід у лікарні Пресвятого Серця.

За ці роки стажування в італійській лікарні пройшли 11 медпрацівників: від медсестри до завідуючих відділеннями різних лікарень.

–  Для нас було важливо, щоб наші працівники побачили, як надається медична послуга безпосередньо в цьому шпиталі, — додав міський голова. — Це — отримання кращих європейських практик щодо надання якісних медичних послуг. Ні для кого не секрет, що нарікання вінничан на надання якісних медичних послуг має місце. Особливо на вторинному рівні. Ми вже говорили з нашими італійськими колегами, що одна справа, коли ти зробив ремонт або побудував медичний заклад, забезпечив його сучасним обладнанням, але коли немає якісної підготовки медичного персоналу, починаючи з медсестри й закінчуючи профільним лікарем, і якісного менеджменту в цій лікарні, то ця послуга не може бути якісною.

Тому, сьогодні підписали Меморандум про співпрацю, щоб вінницькі медпрацівники мали можливість й надалі стажуватися в італійській лікарні. Це допоможе згодом покращити менеджмент у лікарнях Вінниці. Також створить можливості, аби лікарі могли ознайомитися з новими методиками оперативних втручань, навчитися комунікації з пацієнтами, впроваджувати нові технології.

Маріо Піччініні, головний виконавчий директор Наукового інституту досліджень, госпіталізації та охорони здоров’я лікарні Пресвятого Серця Дон Калабрія, зазначив, що метою візиту до Вінниці стало бажання формалізувати ту співпрацю, яка вже триває два роки в галузі охорони здоров’я.

– Особливо в напрямках лікування проблем гінекології, швидкої допомоги, інтенсивної терапії, травматології, невідкладної допомоги й кардіології. Наша лікарня в першу чергу спеціалізується в галузі онкології. Сьогодні ми підписуємо угоду, яка може бути корисна вашій стороні, але сподіваємось, що буде корисною й нам.

Окрім підписання Меморандуму, італійська делегація сьогодні також планує відвідати вінницькі заклади охорони здоров’я. Зокрема, міську клінічну лікарню №1, регіональний кардіологічний центр, міську клінічну лікарню швидкої допомоги, перинатальний центр Центру матері та дитини.

Фото Миколи Геркалюка

 

Джерело: 
Вінницькі новини