У Вінниці представники трьох областей обговорять формування ОТГ

Розділ новин: 

У Вінниці на 2 березня запланована зустріч представників трьох областей. Обговорюватимуться проблеми формування спроможних ОТГ. Про це повідомляє пресслужба ОДА.

Велику дискусію щодо децентралізації анонсував голова ОДА Владислав Скальський. Водночас, він не повідомив, представники яких сусідніх областей приїдуть до Вінниці.

У дискусії мають брати участь урядовці, народні депутати, представники місцевого самоврядування та громадськості. Це має бути широке публічне обговорення змін до Конституції у частині місцевого самоврядування,  завершення децентралізаційної, а також подальшої ролі місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

За словами Скальського, нині майже 70% ОТГ є неспроможними і не можуть здійснювати свої повноваження в повному обсязі.

"Наразі ми вивчаємо всі параметри і всі варіанти конфігурації, аби зменшити відсоток неспроможних громад, які в майбутньому не зможуть виконувати всі повноваження базового рівня держави. Я чую і враховую всі точки зору, але я повинен реалізувати цю реформу в межах Вінницької області і моє завдання не допустити, аби на території Вінниччини залишились білі плями, де живуть люди, які не об’єднались в ту, чи іншу громаду", - зазначив голова ОДА.

Джерело: 
Вінницькі новини