У Вінниці планують відреставрувати садибу Михайла Коцюбинського

Розділ новин: 

У Вінниці планують реставрацію садиби Михайла Коцюбинського, що на вулиці Бевза. В рамках першої черги запланованих робіт буде покращений стан хати, сторожки та комори на території пам’ятки історії національного значення, пише сайт Вежа

Як повідомляється в тендерній документації, на реставрацію садиби письменника й громадського діяча з місцевого бюджету готові виділити майже 2,4 мільйона гривень. В разі успішних тендерних процедур, роботи мають завершитись до 31 грудня 2020 року

Так, найбільші реставраційні роботи очікують на будинок, в якому жив М. Коцюбинський: там планують відремонтувати підлогу та покрівлю, привести до ладу стіни хати, покращити опалення. Вікна та двері планують замінити, однак вони залишаться дерев’яними й будуть виготовлені за старими зразками. Окремими пунктами виступають налагодження нової охоронної та пожежної сигналізацій.

У сторожці та коморі вікна та двері також замінять, однак вони виглядатимуть автентичними. Як і в хаті, тут планують відремонтувати підлогу та покрівлю, привести до ладу стіни хати. Окрему увагу в тендерній документації приділяють електротехнічним рішенням в цих будівлях – новим світильникам, електропроводці тощо. Деревину в усіх трьох будівлях планують покрити вогнетривкою речовиною.

Як повідомляла Vежа раніше, про плани відреставрувати Садибу Коцюбинського у Вінницькій міській раді повідомляли ще в січні цього роки. Тоді зазначалося, що роботи мали початись орієнтовно у другій половині травня. Однак, як повідомила Vежі Лариса Кравченко, директор літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського, ремонт довелось відкласти через затримку з експертизою.

Наразі ж, якщо тендерна закупівля буде вдалою, перший етап реставраційно-ремонтних робіт в садибі письменника мають завершити до 31 грудня 2020 року.

 

Джерело: 
Вінницькі новини