У Вінниці озеленюють проспект Космонавтів

Розділ новин: 

25 березня на проспекті Космонавтів почали висаджувати нові дерева. Від постаменту з літаком до дитячого майданчику висадять 21 платан, а також близько 15-ти сакур, повідомляє Вінниця.info, передають "Вінницькі новини".

«Ми стараємось трішки оновити асортимент дерев. Щоб це не були липи, клени або каштани, тому що на сьогоднішній день, як ми знаємо, каштан виражається каштановою міллю, і ці методи боротьби або надзвичайно дороговартісні або їх не існує. Тобто, ми стараємося вже відходити від стандартів, а засаджувати нові породи дерев, які більш стійкі до задимленості та загазованості повітря.

Сьогодні вздовж проспекту Коцюбинського ми висадимо 21 платан східний. Якщо будемо встигати, все буде добре, то від постаменту з літаком до дитячого майданчика, де були знесені аварійні берези. Будуть ще висаджені сакури, близько 15-ти штук. Такий платан коштує близько 3600 грн.», – каже заступниця директора з агротехнічнх питань «Вінницязеленбуд» Тетяна Прибиш.

Саме платани висаджують тому, що тут вже є алейна рядова посадка платанів і в тих місцях, де вони були сухостійні, аварійні – були знесені і на цих місцях вже будуть посаджені нові.

5c98b451c132a.jpg

«Технологія посадки дерев надзвичайно проста. Ми викопуємо лунку, з чорноземом, внизу вкладаємо гофротрубу, в яку потім буде йти підкореневий полив, що дуже важливо. Також добавляємо мінеральні добрива, вони допомагають дереву укоренитися та взяти певний склад міндобрив. І також ми добавляємо вологоутримувач. Це така невелика гранула, яка набирає в себе вологу та досить довгий період часу утримує вологість», – розповідає Тетяна Прибиш.

Аналогічні роботи проводяться у Центральному парку.

«Під час весняної посадки, у Вінниці буде висаджено в першій черзі – 528 дерев, в другій – 211. «Вінницязеленбуд» проводили тендер, згідно переможця, який виграв, ми висаджуємо дерева. Дерева привезли із київського розплідника, бо у Вінницькій області такого не існує.

Цієї весни ми плануємо не тільки листяні дерева садити по місту, а й хвойні. Старатимемось зробити все можливе, щоб Вінниця була красивою», – зазначила Т. Прибиш.

Також у Вінниці планують висадити 1100 кущів з відкритою кореневою системою, вони будуть висаджені і по старих місцях, адже є багато знищених людьми, заїждженими машинами.

Нагадаємо, у Вінниці на вихідних містяни засаджували парк Ющенка. Більше 1000 саджанців дерев було висаджено протягом двох годин. Вінничани проходили цілими сім’ями.

5c98b460171fc.jpg

5c98b46a95f79.jpg

5c98b47ae6934.jpg

Джерело: 
Вінницькі новини