У Вінниці затримано вуличного грабіжника

Розділ новин: 

Через два дні після скоєння злочину працівники Вишенського відділення поліції затримали 43-річного чоловіка. Він підозрюється у пограбуванні неповнолітнього вінничанина посеред вулиці. Напад стався на проспекті Космонавтів. Як виявилося, чоловік вже був неодноразово судимий за аналогічні злочини, пише NaПарижі, інформують "Вінницькі новини".

Напади на вулиці притаманні гопникам. Це явище з’явилося наприкінці 1990-их. Пізніше науковці їх навіть почали називати представниками субкультури, утвореної «в результаті інфільтрації кримінальної естетики в робітниче середовище». Якщо простіше, то на той час це були молоді люди, які вимагали гроші або цінні речі в інших людей, намагаючись доказати, що вони сильніші. Деякі з роками не змінили звичок.  

Знову ж такі науковці пояснюють, що для гопників характерне зневажливе відношення до довколишніх. Гопники «самостверджуються, принижуючи, кривдячи, ображаючи інших людей». Типовий гопник може без будь-якої причини чіплятися до перехожих на вулиці, якщо він відчуває, що вони не можуть за себе постояти. І має для самоствердження щось взяти, навіть дрібнички.

Як зазначають у відділі комунікацій ГУНП у Вінницькій області, 20 березня 40-річна жителька обласного центру звернулася із заявою до поліції проте, що на її 16-річного сина напали. Близько 6.30 на пр. Космонавтів до хлопця підійшов чоловік та пригрозив ножем, після чого забрав мобільний телефон, навушники і 35 гривень. Підліток опору не вчиняв.

Кримінальна справа відкрита за ч.1 ст. 186 КК України (грабіж). Оперативно-розшукові заходи дозволили поліцейським 22 березня знайти 43-річного мешканця Миколаївської області, який тимчасово винаймав житло у Вінниці. Раніше чоловік був неодноразово судимий. Востаннє він відбував покарання  за грабіж. Наразі поліція перевіряє особу на причетність до аналогічних правопорушень.

Джерело: 
Вінницькі новини