У Вінницькій обласній дитячій лікарні відкрили відділення екстреної допомоги: «швидка» заїжджає в приміщення

Розділ новин: 

12 вересня у Вінницькій обласній дитячій лікарні відкрили відділення екстреної допомоги зі зручною логістикою і всім необхідним обладнанням для порятунку життя дітей, повідомляє Вiнниця.info

Тут зробили унікальну для українських медзакладів систему організації надання екстреної медичної допомоги - карета швидкої допомоги заїжджає прямо в будівлю.

На пацієнта немає впливу зовнішніх природніх факторів та всі медичні працівники, які надають допомогу знаходяться в одному місці. Реконструкція приміщення під нове відділення обійшлась 11 млн. грн.

Головний лікар Вінницької обласної дитячої лікарні Василь Паненко пригадав, як почали проводити реструктуризацію лікарні і про «фантастичну» ідею, яку вдалось втілити в життя завдяки спільним зусиллям.

«П’ять років тому ми розпочали глобальну реструктуризацію лікарні. Головна мета – створити структуру, яка в першу чергу зручна для пацієнта. Один із ключових моментів реструктуризації закладу – створення відділення екстреної медичної допомоги. Потрібно було створити підрозділ, в якому надавалась би вся невідкладна допомога в найкоротший термін. Основний момент - підвищення якості медичної допомоги, щоб в одному місці було сконцентровано все необхідне для надання екстреної допомоги. Другий ключовий момент – комфортні умови для пацієнта. Щоб з машини «швидкої» ми могли доставити пацієнта в оглядову лікаря без впливу зовнішніх факторів. Тому була ідея створити відділення екстреної медичної допомоги. Але ця ідея була трохи фантастична, ми думали що зможемо її реалізувати «в світлому майбутньому». Однак три роки тому Валерій Вікторович Коровій анонсував чітку позицію, що наша лікарня через 5 років має бути найкращою в Україні. Я можу з впевненістю сказати, що по структурі, по системності роботи, а головне, по лікувальній роботі – ми перші в Україні. Я пам’ятаю, як ми працювали всі роки і завжди, чомусь Житомир був перший нас. Він завжди був на 4 місці. Сьогодні по показниках роботи ми є першими в Україні. Ми змогли за 5 років знизити показник смертності вдвічі і останні три роки утримуємо його на найнижчому рівні в Україні. Для нашої дитячої лікарні це найкращий показник», - Розповів Василь Васильович.

Голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій пригадав, як багато років тому його сину потрібна була екстрена допомога, а батьки не знали до якого відділення звертатись і які фахівці потрібні.

«Колись в цю лікарню потрапив мій менший син. Я пам’ятаю відчуття батька… Три роки тому ситуація тут була незмінна, як і раніше (щодо логістики надання допомоги – ред.). Тому стало очевидно, що окрім всіх напрямків, кім о повинні робити, необхідно створити відділення екстреної медичної допомоги», - зазначив Валерій Вікторович.

Валерій Коровій відмітив, що реалізувати ряд важливих для громади проектів на місцях стало можливим завдяки фінансовій децентралізації, яку запровадив Уряд Володимира Гройсмана.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов пригадав всі медичні заклади, які кардинально змінились за останні п’ять років.

«За останні 4 – 5 років в охороні здоров’я Вінниці на первинній ланці ми закінчили формування первинної ланки. На вторинному рівні – в 2015 році завдяки фінансовій децентралізації нам вдалось провести комплексну реконструкцію відділення реанімації в 1-й лікарні. Думаю, в муніципальних лікарнях по Україні таких відділень немає. «Пригоговка» - об’єкт, який робився десятиріччями, завершили минулого року. Тут - - приклад дитячої обласної. Також зараз будуємо лікарню швидкої медичної допомоги, яка є основною лікарнею Північного госпітального округу. Корпус на 3 тисячі квадратних метрів, де буде 3 відділення, 24 місця, 4 сучасні операційні. Це все можливо завдяки спільній роботі та фінансовій децентралізації. Але якісні медичні послуги це не тільки умови, а й професійний колектив, тому від медиків дуже багато залежить», - зазначив мер Вінниці.

 

Джерело: 
Вінницькі новини