У вінницькому притулку для тварин іноземці вчать персонал виховувати бездомних собак

Розділ новин: 

У Вінниці для бродячих тварин створили притулок, який своїми умовами схожий на санаторій. За собаками тут не просто доглядають. Волонтери та ветеринари з країн Європи вчать працівників жити в гармонії з чотирипалими підопічними, повідомляє Вінниця.info

До прикладу, ось ця безіменна дворняжка вже підходить до незнайомців. Пережити стреси і побої на вулиці їй допомогли в Вінницькому притулку для бездомних тварин. Травмоване, перелякане цуценя сюди доставили кілька місяців тому.

Ця дворняжка чекає свого господаря. Як і решта тварин. У притулку сьогодні понад шість десятків безпритульних собак. У кожної є свій паспорт з детальною інформацією про стан здоров'я. Окрема графа, які маніпуляції були проведені. Заклад працює за міжнародною програмою захисту тварин. Про це переконує Урсула з Австрії. Як ветеринар та волонтер вона навчає тутешніх працівників взаємодії між людьми і тваринами.

«Я знаю працівників притулку вже близько року. І за цей час вони зробили дуже великий прогрес. Вони застосовують рекомендації, які ми даємо. А також вказівки до гуманного ставлення до собак. І ми бачимо, що вони максимально взаємодіють з собакою. Без стресу, без болю, без дискомфорту», - пояснює Урсула Айгнер.

Разом з нею тут ще троє волонтерів з різних країн Європи. Джеймс з Брюсселя.

«Вінниця була обрана серед інших притулків тому, що на базі цього притулку вже створені умови, щоб розвивати програму. Тут є все необхідне. Розвинена інфраструктура. І нам не потрібно нічого додатково створювати. Тільки принести свій досвід для того, щоб її внести в життя на місці», - зауважує Джеймс Пірні.

Іноземні волонтери-ветеринари вчать працівників методик, як приручити агресивну тварину.

«Потрібно приманити собаку, щоб вона засунула голову. І як тільки вона проходить в нашийник, нагородити її за таку поведінку», - демонструє один з іноземних волонтерів.

Завдання притулку - зменшити народжуваність безпритульних тварин на вулицях. Тут їх не тільки лікують, а ще й стерилізують і чіпують. Після одужання випускають назад на вулицю.

«Мені здається, що вони засмучені, коли ми їх вивозимо на місце, де ми їх виловили. На місце дислокації», - припускає Юрій Чех, заступник Вінницького муніципального притулку для тварин.

Для тих, хто вирішив забрати до себе тварину з притулку, є певна система оформлення опікунства. Яка передбачає не тільки моральну, а й адміністративну відповідальність.

Джерело: 
Вінницькі новини