Секретний візит Петра Порошенка на Вінниччину

Розділ новин: 

Дивна ситуація складається з завтрашнім візитом Президента України у Вінницьку область. Як раніше повідомляли центральні ЗМІ, одразу після отримання Томасу Петро Порошенко спланував провести своєрідний тур по областям України, експерти називають його фактично частиною передвиборчої кампанії чинного глави держави, пише ПресПоінт, передають «Вінницькі новини». 

Зазвичай події такого масштабу, як візити перших осіб країни в область, анонсуються на сайті ОДА, робляться відповідні прес-релізи на емейли для ЗМІ, проводиться акредитація для журналістів, але не цього разу.

Ні наша реакція, ні низка редакцій наших колег жодних анонсів про візит Петра Порошенка, який має привезти з собою оригінал Томосу в Кафедральний собор по вул. Соборній, не отримували. Відсутні будь-які повідомлення про візит президента і на офіційному сайті ОДА, відсутня інформація про відповідальних осіб для акредитації журналістів. Мало того, після низки публікацій місцевих ЗМІ на сайті облдержадміністрації взагалі зник цілий розділ - "план-календар заходів", про це повідомив вчора ще один місцевий ресурс "Вежа"

Цікаво, що першоджерелом інформації про візит Петра Порошенка став новий і ще не дуже відомий місцевий сайт "На Парижі", і вже на основі повідомлення цього ресурсу почали з'являтись новини про візит Порошенка на інших приватних сайтах Вінниччини. Що цікаво в ситуації з першоджерелом. Адже формулювання "як стало відомо редакції На Парижі" - мало про що каже пересічним вінничанам. Отже цей ресурс "спалив" режим секретного візиту, чи в гонитві за клікабельністю і розкруткою сайту скористався інформацією, яку йому ексклюзивно надали власники (спонсори) ресурсу?

Хто ж ці загадкові покровителі? Які першими знають про візити перших осіб держави в нашу область і навіть можуть притримати інформацію на офіційному сайті ОДА, щоб розкрутити свій ресурс? Інформація про засновників сайту, який не зареєстровано офіційно інформаційним агенством, на самому ресурсі відсутня, відсутня інформація про головного редактора та журналістів, є лише контактний телефон та емейл.

Звісно переважна більшість журналістів та обізнаних в політичній ситуації області знають кому належить ресурс, хто на ньому працює і хто його фінансує та й ви шановні читачі дуже легко здогадаєтесь хто це,  хоча б з перелічених вище адмінстративних можливостей та переглядаючи стрічку соцмереж. Там ви побачите декілька офіційних осіб та обласних депутатів від БПП, що систематично постять новини саме з цього сайту. 

Але це все звісно такі дрібниці для нашого демократичного суспільства з високими стандартами свободи слова, демократії, доступу до публічної інформації та верховенста права, правда ж? Хай працедавці та підлеглі розбираються між собою, нам же цікавий сам факт візиту та режим його секретності.

Як відомо, першою областю куди президент поїхав з Томосом стала Рівненська, потім за інформацією журналістів Петро Порошенко повинен був їхати у Волинську область, але візит у Луцьк в Адміністрації Президента в останній момент скасували. Причини відміни цього візиту можуть в якісь мірі пояснити і заходи секретності завтрашніх заходів у Вінниці за участі президента.

Справа в тому, що опозиційні журналісти та низка ЗМІ повідомляли, що передвиборчий Томос-тур Петра Порошенка забезпечують спеціально зібраною для цих цілей масовкою та опублікували розпорядження голови Волинської ОДА Савченко, де він вимагає:

- звезти з 16 різних районів Волинської області по 10 учасників для зустрічі президента в театрі Шевченка (всього 160 осіб)

- звезти з 16 різних районів Волинської області на театральний майдан Луцька 2420 чоловік для участі в "святково-обрядовому дійстві". Списки осіб для участі зустрічі Порошенко (з кишеньковим митрополитом ПЦУ Єпіфаній) належить формувати з "місцевої культурної та Політичної еліти, учасников АТО, депутатов місцевіх радий у кількості, согласно Додатків", - написав журналіст програми "Гроші" Олександр Дубинський.

Чому ж візит у Волинську область відмінили і поміняли на Вінниччину? 

У Волинській області домінує дві політичні групи - перша група Палиці-Коломойського, Ігор Палиця голова обласної ради, друга група (пропрезидентська) нардепа Степана Івахіва, бізнес-партнер покійного олігарха Ігоря Єремеєва, тому напередодні візиту Петра Порошенка депутати Волинської облради підконтрольні групі Палиці направили звернення голові ОДА та обласного управління СБУ - з вимогою повідомити точну дату і місце візиту Порошенко в область. Щоб на зустріч з президентом могли прийти представники всіх політичних сил, а не тільки "обрані".

"Вимагаємо під час зустрічі з президентом забезпечити право депутатів на висловлювання власного бачення існуючих проблем виборців і донесення очікувань жителів області", - йдеться в документі.

Підписанти застерігають губернатора та голову СБУ від "створення штучних перепон депутатському корпусу під час зустрічі з гарантом Конституції".

Звернення підписали керівники фракцій "Батьківщини", "Свободи" і "Кропу", а також окремі депутати.

Звісно поява на релігійних, чи пропагандистських заходах політичних опонентів створить негативну інформаційну картинку для чинного президента, саме цим і можна пояснити заходи секретності його візиту на Вінниччину та мовчання обласної влади.

Джерело: 
Вінницькі новини