Рада регіонального розвитку визначала стратегічні напрями економіки Вінниччини Р

Розділ новин: 

Визначення стратегічного напряму розвитку економіки області та підбиття підсумків господарювання в усіх галузях за останні роки сьогодні, 6 грудня, обговорили на засіданні Ради регіонального розвитку Вінниччини, пише Вінницька облрада.

До складу  Ради регіонального розвитку Вінниччини, яку очолює голова облдержадміністрації Валерій Коровій, входять заступники голови облдержадміністрації та керівники її Департаментів, Вінницький міський голова, представники міської влади, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, голови районних державних адміністрацій та районних рад, представники виконавчої та представницької влади області, науковці, промисловці та підприємці Вінниччини, виробничники та експерти з стратегічного планування економіки. Загалом цей консультативно-дорадчий орган області налічує понад 200 осіб.

У засіданні також взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, голови депутатських фракцій обласної Ради,  голови районних рад, голови об’єднаних  територіальних громад, керівники силових структур області та засоби масової інформації.

Керівники області та міста в ході засідання Ради регіонального розвитку області нагородили 17 вінничан державними нагородами.

– Реформа децентралізації показала, наскільки динамічно можуть розвиватися регіони, райони, містечка, територіальні громади, села, – зазначив голова облдержадміністрації Валерій Коровій. – Ми крок за кроком підійшли до елементів стратегічного планування і впроваджуємо їх у життя області. Головна ідея сьогоднішньої зустрічі – визначення стратегічного напряму розвитку економіки області в сегменті соціально – економічного поступу всієї країни та опанування Плану Перспективного розвитку регіону на найближчі три роки.

План Перспективного розвитку країни включає в себе поетапне втілення основних стратегічних й тактичних ідей та шляхів їхньої реалізації, які спрямовані на економічне зростання країни, на створення робочих місць, будівництво соціальних об`єктів, розвиток інфраструктури населених пунктів України, осучаснення промисловості та сфери АПК, що, у підсумку, має поступово збільшувати рівень ВВП на душу населення, підвищувати рівень життя громадян.

Для цього і проходять обговорення Плану як на рівні сільських та селищних, районних рад, так і в області, на Раді регіонального розвитку.

– Наразі реформа децентралізації – це єдина реформа сучасної України, яка підтримана усіма гілками влади та політичною елітою держави, – сказав перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко. – Цією реформою передбачається не лише передача грошей, як більшість так думає, це прийняття влади та адміністративних повноважень, а також чіткий розподіл відповідальності між центральною і місцевою владою. В ході реформи ми бачимо швидкі зміни в кожній об’єднаній територіальній громаді та створення комфортного й безпечного середовища для жителів.

Доля місцевих бюджетів цього року складає 52% від усіх коштів держави, що націлені на розвиток та на якісні зміни об’єднаних територій. У Вінницькій області на сьогодні добровільно створено 44 ОТГ. 37 – чинних, в 5 незабаром відбудуться місцеві вибори. Об’єднані територіальні громади Вінниччини охоплюють 44% населення і майже 20% від загальної площі області.

В шести районах області не створено ще жодної ОТГ, це – Крижопільський, Мурованокуриловецький, Могилів-Подільський, Ямпільський, Погребищенський та Чечельницький райони. Варто зазначити, що реформа з впровадження децентралізації передбачає збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, що вже показала статистика за цей рік.

– Нині варто вірити і підтримувати позитивні зміни, – додав Валерій Коровій. – Жовтнева середньомісячна заробітна плата в області склала 8351 грн. У порівнянні це +29,8% з жовтнем минулого року. Середньомісячна заробітна плата у промисловій галузі – 10157 грн ( +31,7%), у сільському господарстві – 9339 грн (+39,4% до жовтня минулого року). Це найкраща динаміка в Україні. Ринок праці все більше стає конкурентним і це запорука не лише зростання заробітних плат в майбутньому, а й створення передумов для соціальної стабільності в області.

Про ключову реформу України, реформу децентралізації, та про кращі практики її впровадження в ході засідання ділилися Вінницький міський голова Сергій Моргунов та селищні й сільські голови об’єднаних територіальних громад області.

Джерело: 
Вінницькі новини