ОДА: минулоріч на Вінниччині реалізували інвестиційних проектів на суму понад $1 мільярд

Розділ новин: 

Минулоріч загальна вартість інвестиційних проектів на Вінниччині сягнули 26,3 мільярда гривень. До 2022 року це дозволить створити майже шість тисяч додаткових робочих місць. 

Як повідомляє УНН з посиланням на інформацію Вінницької облдержадміністрації, загалом в області наразі реалізовується 63 інвестиційні проекти.

Найбільшу їх кількість – 25 – реалізували в галузі альтернативної енергетики. Завдяки цьому вдалося створити 205 нових робочих місць.

Ще 21 проект, із загальною сумою інвестицій у 18,4 мільярда гривень, реалізовано в харчовій та переробній галузі. Таким чином створили 2 тисячі 444 нових робочих місця.

Ще 5 проектів реалізували в галузі машинобудування: тут сума інвестицій склала 515 мільйонів гривень. Також було створено 1935 нових робочих місць.

Завдяки двом проектам у добувній промисловості створили 38 нових робочих місць, ще один, в деревообробній галузі, “приніс” додатково 50 робочих місць.

Таким чином загалом було створено 4 тисячі 672 робочих місця.

Як йдеться у повідомленні, “окрім створення сприятливого інвестиційного клімату та підтримки діяльності суб’єктів господарювання, влада допомагає вирішувати проблемні питання бізнесу, які виникають в процесі виробничої діяльності”.

“Все це, а також репутація області як надійного партнера, дозволяє вважати Вінницьку область перспективним регіоном для розвитку бізнесу майбутніх інвесторів”, – зазначили в ОДА.

Також наводяться дані щодо розвитку промисловості. Зокрема за індексом промислового виробництва (115,9%, за 11 місяців минулого року) область посіла перше місце серед регіонів України.

Приріст виробництва забезпечили підприємства переробної промисловості (на 19,9%). Також зазначено, що обсяги виробництва в харчовій галузі зросли на 17,8%.

“Наше завдання – це підтримка розвитку бізнесу та виробничої політики, направленої на створення нових інноваційних виробництв, підвищення конкурентоспроможності продукції підприємств, що забезпечить збільшення сегменту виробництв із високою доданою вартістю та створення нових робочих місць”, – цитує УНН Вінницьку ОДА.

Зазначено, що за підсумками січня-жовтня 2019 року Вінниччина стала лідером в загальному обсязі виробництва продукції сільського господарства серед регіонів України. Наша область посіла перше місце за обсягами виробництва продукції сільського господарства в розрахунку на одну особу.

“Таким успіхам регіон завдячує великому бізнесу, зокрема найбільшому виробнику курятини в Україні – компанії “Миронівський хлібопродукт” (МХП), чиї потужності зосереджені також і на Вінниччині” – йдеться у повідомленні.

Підприємство реалізовує інвестпроекти й у сфері енергетики (наприклад будівництво біогазового комплексу з переробки органічних відходів від курчат-бройлерів у Ладижині).

Минулоріч МХП у партнерстві з ОДА організував конкурс мікрогрантових проектів для сільських громад “Село. Кроки до розвитку”. Переможці отримали гранти – 50 тисяч гривень на один проект.

До переліку найбільших інвестпроектів, що реалізовуються на Вінниччині, входять:

– розширення потужностей заводу з виробництва автомобільних кабелів (ДП “Електричні Системи” у співпраці з компанією APTIV PLC)

– реалізація ІІ черги еко-проекту з запуску біогазового комплексу для виробництва електроенергії потужністю 12 МВт (ВП птахокомплекс “Вінницький бройлер” ПрАТ “Зернопродукт МХП” ТОВ “Вінницька птахофабрика”)

– будівництво в місті Гнівань заводу з поглибленої переробки кукурудзи, після запуску якого планується створити близько 2000 нових робочих місць (ПРАТ “Миронівський Хлібопродукт”)

– будівництво заводу з виробництва продукції для зимових видів спорту (лижі, лижні черевики та лижні кріплення) на території індустріального парку в місті Вінниця. На початковому етапі планується створити 300 нових робочих місць з можливістю розширення штату до 1000 осіб (компанія “Head International Holding GmbH”)

– будівництво заводу з переробки кукурудзи на крупу та борошно на території села Демківка Тростянецького району. Заплановано створити 50 нових робочих місць (“Дакса Бунге Україна”)

– введення в дію ІІ черги заводу з виробництва сонячних панелей проектною потужністю виробництва 200 МВт на рік у місті Вінниця. Заплановано створення 200 нових робочих місць (компанія “KNESS GROUP”)

– введення в експлуатацію наступної черги заводу з виробництва холодильного обладнання для напоїв компанії UBС Group (“Українська пивна компанія”) — “Green cool”;

– будівництво заводу з переробки волоських горіхів у селі Лядово Могилів-Подільського району. Заплановано створити 100 нових робочих місць (ТОВ “Український волоський горіх”);

– будівництво заводу по виробництву лецитину для фармацевтичної галузі на території Вінницького індустріального парку. Заплановано створити 65 нових робочих місць (ТОВ “УКРО-ЕКСПЕРТПОСТАЧ”).

Джерело: 
Вінницькі новини