Нового голову Вінницької ОДА шукають через Фейсбук

Розділ новин: 

У інших областях Володимир Зеленський таким чином вже шукав кандидатів на керівників області. На Вінницьку область поки що конкурс не оголосили, але місцеві ЗМІ вже запустили подібне опитування, пише "ПресПоінт", передають "Вінницькі новини". 

Що стосується старих кадрів, призначених на посади голів РДА та керівні посади в обласній адміністрації ще президентом Порошенко, то сьогодні рівно місяць як президент обезголовив майже половину області – звільнив 10 керівників районних адміністрацій, звільнився з посади перший заступник голови ОДА і Андрій Гижко – керівник партії Петра Порошенка в області.

Опитування в соцмережі, яке запустило видання "Політична Арена Вінниччини" виглядає наступним чином:

1️) Що вдалось і що не вдалось реалізувати голові ОДА Валерію Коровію на посаді керівника області за майже 5 років (сформувати фахову команду, збудувати вертикаль якісного менджменту по кожному району Вінниччини, фахово реалізувати основні завдання та функції ОДА в регіоні).

2️) Що повинен зробити новий голова ОДА, які врахувати помилки та недоліки, на чому сконцентруватись в першу чергу еt cetera .

3) Кого мешканці Вінницької області хотіли б бачити новим "губернатором"?

Політичний ресурс навів основний перелік завдань та місії облдержадміністраціїНова влада намагається демонструвати нові підходи у вирішення кадрових питань. Там, де президент Володимир Зеленський призначив нових керівників ОДА, робилося це цікаво і нестандартно.

На Вінниччині ще не призначили голову ОДА. Багато кого це напружує і дивує. І хто буде новим очільником — невідомо. Лунає багато версій, але немає остаточного факту. Нинішню ситуацію можна порівняти з 2002 роком, коли тоді чинного голову ОДА Юрія Іванова обрали головою облради, і усі вітали з призначенням "губернатором" його першого заступника — Григорія Заболотного. Але Леонід Кучма тоді всупереч очікуванням, призначив керівником Вінниччини голову РДА з Хмельниччини Володимира Коцемира. До речі, у публічній сфері тоді теж розганявся міф про «засилля вінницьких в Україні». 

Отже, спочатку Володимир Зеленський звільнив ряд голів обласних державних адміністрацій і призначив тимчасово виконуючих обов'язки 12 голів ОДА. Потім в низці областей відбулися призначення голів, без статусу в. о. Зокрема, тоді президент призначив сім керівників областей: Закарпаття, Львівщина, Луганщина, Київщина, Донеччина, Херсонщина і Черкащина.

Призначення тривають, але не надто активно. Процедура призначення передбачає схвалення Урядом, а потім уже підпис глави держави під відповідним указом. Утім, Кабмін не затягує цей процес і погоджує кандидатури, які виносяться на затвердження Офісом президента.

Резонансним стало не призначення кандидата на посаду голови Одеської ОДА Андрія Андрійчикова.

Тоді Зеленський заявив, що він особисто з ним знайомий і не можна вірити всьому, що пишуть в пресі. У Одесі під час робочої зустрічі в адміністрації Одеського морського торгового порту повідомив, що новий голова Одеської ОДА буде призначений за результатами конкурсу.

Цей метод вже використали під час призначення у Львівській області. Тоді на офіційній сторінці глави держави у Фейсбуці з'явилися кандидатури кількох претендентів, і відвідувачам сторінки пропонувалося проголосувати за них. 

Зрештою, проаналізувавши 9 тисяч відгуків, на посаду голови ЛОГА призначили Маркіяна Мальського.

Чи буде у випадку з Вінницькою ОДА використано такий метод — теж не відомо. Але, є факт: до цього всі призначення голів ОДА, це стосується не тільки Вінниччини, відбувалися закрито, кулуарно і підкилимно. Вінничани, хто цікавиться політикою, пам'ятають і «дивні призначення», і «цікавих людей» на цій посаді. Але якщо ця посада важлива для області у чинний політичній парадигмі, то чому б не обговорити це публічно?

Принаймні, так вважає видання «Політична арена Вінниччини», яке запустило опитування на своїй сторінці в соціальній мережі.

«Концепція та політична легенда Володимир Зеленський та партії Слуга Народу передбачає призначення виключно нових людей на ключові керівні посади, особливо на посади голів ОДА, які в кожному регіоні будуть уособлювати президентську вертикаль та будуть своєрідним обличчям нової влади, яке (лице голови ОДА) згідно з концепцією Зе!команди теж має бути новим», - йдеться у дописі в Фейсбуці.

Додатково політичне видання публічно звернулось за коментарями та оцінками до місцевих політиків, чиновників, експертів та громадських активістів.

Вінничани які мають бажання взяти участь в опитуванні можуть перейти за посиланням і залишити свій варіант кандидата на посаду керівника нашої області та оцінити діяльність ще чинного голови ОДА.

Джерело: 
Вінницькі новини