На реконструкцію стадіону «Локомотив» у Вінниці необхідно близько пів мільярда гривень. Міська влада шукає інвесторів

Розділ новин: 

Стадіон «Локомотив» у Вінниці, на якому тренуються в тому числі футболісти ФК «Нива», потребує капітальної реконструкції. Вартість робіт такого масштабу оцінюють в не менше 450 мільйонів гривень. Оскільки в міській владі не можуть дозволити виділити з бюджету подібну суму на один об’єкт, на сьогодні тривають пошуки інвесторів.

Про це під час онлайн-брифінгу 7 серпня розповів міський голова Вінниці Сергій Моргунов.

«Стадіон «Локомотив» потребує колосальної, масштабної реконструкції для того, щоби, згідно з усіма європейськими стандартами, там можна було проводити змагання відповідного рівня. І я думаю, не потрібно бути експертом для розуміння, що це досить великий ресурс. Наприклад, реконструкція стадіону в Кельце (в Польщі – авт..) при підтримці Євросоюзу коштувала 15 мільйонів євро. Якщо порахувати, щоб зробити приблизно такий же стадіон у Вінниці, то це не менше 450 мільйонів гривень. Тому, думаю, ви всі прекрасно розумієте, наскільки це серйозний і колосальний ресурс, якого, фактично, в бюджеті міста Вінниці немає. Якщо увесь бюджет розвитку міста у 2019 році складав 1 мільярд гривень. Тобто, половину треба тільки на стадіон.

Ми шукаємо інвестора, ми розуміємо, що цю реконструкцію треба проводити, розуміємо, в якому напрямку треба рухатися для того, щоб провести цю реконструкцію. І, знову ж таки, ми в пошуках інвестора. І, я думаю, в даному випадку ми повинні розставляти пріоритети саме соціальної сфери. Розуміючи це, ми більше направляємо наші зусилля та можливості на розвиток фізкультурної та спортивної матеріально-технічної бази в школах міста Вінниці. Фактично, таку базу ми оновили в 29-и школах, і в цьому році ми здали стадіон в 33-ій школі, завершуємо ядро в 2-ій школі. На початку року завершили вже 20-у школу на Хуторах. І далі будемо працювати в такому ж напрямку.

Але якщо говорити про сам «Локомотив», то зараз ми завершуємо будівництво нового волейбольного майданчика на території стадіону по проекту «Бюджету громадських ініціатив».

Якщо говорити про підтримку футбольного клубу «Нива». Ми постійно щорічно його підтримуємо. В 2019-му році з бюджету міста Вінниці було виділено на підтримку команди 1 мільйон 400 тисяч гривень. В цьому році ми передбачили 1 мільйон. Так само ми звернулися до обласної ради щодо підтримки команди в такому ж розмірі за рахунок обласного бюджету. Крім того, хочу наголосити, що всі тренування на стадіоні «Локомотив» для футбольного клубу «Нива» відбуваються на безкоштовній основі. А це, знову ж таки, питання утримання в належному стані самого стадіону.

Хочу сказати, що разом з тим, в різних змаганнях по футболу бере участь біля 50-ти дитячо-юнацьких команд, і міська рада також підтримує ці команди. Також в нас працює 7 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, де за різними видами спорту навчається дві з половиною тисячі дітей. І ми повинні, звичайно, збалансовано підтримати всі напрямки спорту в місті Вінниці, виходячи з можливості нашого бюджету», – розповідає мер.

Варто зазначити, що ще на початку 2019 року у Вінниці реєстрували петицію щодо ремонту стадіону «Локомотив». Ще тоді в міській раді відповіли, що для такої масштабної реконструкції шукають інвесторів.

Джерело: 
Вінницькі новини