На пляжах «Гонти», «Хімік» та «Центральний» виявили підвищений вміст кишкової палички

Розділ новин: 

На початку червня фахівці «Держпродспоживслужби» перевірили якість води на трьох вінницьких пляжах – «Гонти», «Хімік» і «Центральний». Результати перевірки показали підвищений вміст кишкової палички. Купатись на цих пляжах заборонили.

Про це йдеться на сайті Держпродспоживслужби.

За результатами лабораторних досліджень встановлено:

На пляжі «Гонти» якість води не відповідає санітарним вимогам по вмісту лактозопозитивних кишкових паличок, який становить 24000 в куб.дм, при нормі не більше 5000 в куб.дм згідно вимог. Забарвлення виявлено в стовпчику 6,5 см, при нормі – не повинно виявлятись у стовпчику води 10 см. Інші показники – запах, водневий показник, розчинений кисень, біохімічна потреба в кисні знаходились в межах допустимих величин.

На пляжі «Хімік» якість води не відповідає санітарним вимогам по вмісту лактозопозитивних кишкових паличок, який становить 46000 в куб.дм, при нормі не більше 5000 в куб.дм згідно вимог «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів. Вміст кишкової палички становить 1500 в 1,0 куб.дм, при нормі не більше 1000 в 1,0 куб.дм. Забарвлення виявлено в стовпчику 9,5см, при нормі – не повинно виявлятись у стовпчику води 10 см. Інші показники – запах, водневий показник, розчинений кисень, біохімічна потреба в кисні знаходились в межах допустимих величин.

На пляжі «Центральний» якість води не відповідає санітарним вимогам по вмісту лактозопозитивних кишкових паличок, який становить 9300 в куб.дм, при нормі не більше 5000 в куб.дм згідно вимог «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів». Інші показники – запах, забарвлення, водневий показник, розчинений кисень, біохімічна потреба в кисні знаходились в межах допустимих величин.

З метою недопущення виникнення інфекційних захворювань та погіршення стану здоров’я населення, купатись на вказаних пляжах не дозволяється.

На адресу начальника КП «Комбінат комунальних підприємств» та директору департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради направлено листи про необхідність встановлення інформаційних табличок з написом «Купатись заборонено» на вищезгаданих пляжах.

Раніше в міській раді повідомляли, що пляжі «Хімік», «Гонти» і «Центральний» готують до літнього сезону. На пляжах планують відремонтувати грибки, лавки, рятувальні вишки, роздягальні. Також мають встановити централізовані вбиральні, роздягальні, медичні пости.

Джерело: 
Вінницькі новини