На Вінниччині склалася критична ситуація з постачанням газу виробникам тепла

Розділ новин: 

Станом на 10 вересня у Вінницькій області налічується 16 виробників тепла, які не включені до реєстру жодного з постачальників природного газу. Вони мають забезпечувати теплом взимку сотні тисяч домогосподарств і десятки непобутових споживачів, серед яких є лікарні, школи, дитсадки, але згідно із законодавством, АТ "Вінницягаз" не має права здійснювати доставку газу таким споживачам. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу АТ "Вінницягаз".

Йдеться про:

1) ДП "ТКЕ Маяк" ПрАТ "Вінницький завод "Маяк"";

2) ДП "Альтернативна теплова енергія КП "Вінницяобленерго";

3) КП "Теплоенергетик";

4) МКП "Енергоресурс";

5) "Вінницький фінансово-економічний університет";

6) Іллінецький державний аграрний коледж;

7) ПТУ № 21 м.Калинівка;

8) Вінницький коледж НУХТ;

9) Чернятинський коледж ВНАУ;

10) ДНЗ ТОВ "Вінницький агрегатний завод";

11) ДП "Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України №86";

12)  ОСББ "Атлант 36";

13) ОСББ "Пирогова 39";

14) ОСББ "Подолянка-7";

15) ОСББ "Престиж 2015";

16) ОСББ "Оберіг".

"Органи місцевого самоврядування, власники підприємств до початку опалювального сезону мають вжити всіх можливих заходів, щоб виробники тепла для потреб населення були включені в реєстр ПСО-постачальника природного газу", – йдеться у повідомленні пресслужби.

Нині чинне законодавство не забороняє відключення споживачів газу навіть під час опалювального сезону, нагадують у "Вінницягаз", наприклад, торік у Кривому Розі 800 тисяч споживачів тепла залишились без опалення наприкінці листопада і були змушені вийти на акції протесту.

"АТ "Вінницягаз" вже проінформувало окремими листами про ситуацію, що склалася в області Офіс Президента України, Раду національної безпеки та оборони, Кабінет Міністрів України, НКРЕКП,  органи місцевого самоврядування та виконавчої влади.  Минулого року Кабміном було видане розпорядження від 3 жовтня 2018 р. № 717-р "Деякі питання опалювального сезону 2018/19 року", яким учасникам ринку було доручено забезпечувати безперебійне постачання природного газу виробникам теплової енергії в необхідних обсягах. Цього року відповідних рішень уряду ще не прийнято", – йдеться далі у повідомленні.

Джерело: 
Вінницькі новини