На Вінниччині понад дві сотні дітей потребують паліативної допомоги

Розділ новин: 

На Вінниччині паліативної допомоги потребують 226 дітей. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланнм на "МедЕкспрес".

Про цецю проблему йшлося під час прес-конференції, що була присвячена Всесвітньому дню хоспісної і паліативної допомоги. Його віздначають щорічнов другу суботу жовтня.

Спілкувалися з журналістами у Вінницькій обласній дитячій лікарні.

Серед найбільш розповсюджених хвороб, які відносять до паліативних – хвороби нервової системи (64%), вроджені вади розвитку (17%), генетичні (12%) та онкологічні захворювання (7%).

"Більшість дітей, яким необхідна паліативна допомога, перебувають вдома, під наглядом батьків. І всі вони потребують спеціального догляду: за шкірою (пролежні та попрілості), волоссям та очима, ротовою порожниною, масажі. Тому, окрім огляду дітей лікарями, спеціалісти нашої бригади надають ще й консультації батькам та педіатрам щодо особливостей догляду за ними", - повідомила Галина Ніжньовська, фахівець із надання консультативно-методичної виїзної паліативної допомоги Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні.

З початку роботи виїзної бригади було здійснено 80 виїздів по Вінницькій області та м. Вінниці, під час яких було оглянуто майже 200 дітей.

Заступник голови ГО "Інститут соціального розвитку" Олександр Бортник наголосив на необхідності адекватного знеболення больового синдрому у паліативних дітей.

На прес-конференції також було презентованоброшуру "Права дітей, що потребують паліативної допомоги", для безкоштовного поширення їх серед батьків паліативних дітей та медичних працівників.

Додамо, що паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого забезпечити максимальну якість життя пацієнта з невиліковним (смертельним) захворюванням і членів його родини, шляхом запобігання та полегшення страждань завдяки ранньому виявленню і точному діагностуванню проблем, що виникають, та проведення адекватних лікувальних заходів (при больовому синдромі та інших розладах життєдіяльності), а також надання психосоціальної та моральної підтримки.

Джерело: 
Вінницькі новини