На Вінниччині оголосили підозру жінці, яка завдяки підробленим документам отримала земельні ділянки площею майже 8 гектарів

Розділ новин: 

За процесуального керівництва Бершадської місцевої прокуратури Вінницької області повідомлено про підозру особі, яка двічі використала підроблені документи, що кваліфікують як кримінальні проступки, та вчинила один злочин, передбачений ч.3 ст.190 КК України (шахрайство, вчинене у великих розмірах). Як підозрюють слідчі, жінка подала підроблені документи до відділу юстиції та до нотаріусів. Зрештою, їй вдалося отримати у власність дві земельні ділянки загальною площею в майже 8 гектарів.

Про це повідомляють в пресслужбі прокуратури Вінницької області.

Згідно з повідомленням прокуратури, підозрювана з метою заволодіння земельних ділянок, шляхом обману, з корисливих мотивів, бажаючи незаконно збагатитись, протягом 2015-2016 років, використовуючи завідомо підроблені документи, подала їх до відділу юстиції, до приватного та державних нотаріусів, а в подальшому – державним реєстраторам. Завдяки цьому вона незаконно у приватну власність отримала дві земельні ділянки загальною площею майже 8 га. Протиправними діями підозрюваною заподіяно шкоду одній із територіальних громад Теплицького району Вінницької області на суму майже 230 тисяч гривень.

Досудове слідство триває.

Довідково:

Кримінальна відповідальність за ч. 4 ст. 358 КК України (використання завідомо підробленого документа) передбачає штраф в розмірі до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 гривень) або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років;

Кримінальна відповідальність за ч. 3 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки) передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Нагадаємо, в травні в прокуратурі повідомляли про те, що до суду направили обвинувачення стосовно жителя Теплицького району, який підробив заповіт, аби отримати земельну спадщину площею понад 4 гектари та вартістю в 115 тисяч гривень.

В червні ми писали про те, що таке відумерла спадщина та чому цим займається прокуратура.

Також з першого липня в Україні запрацював інститут кримінальних проступків – вчинків кримінального характеру, відповідальність за які не передбачає позбавлення волі та якими займатимуться дізнавачі, а не слідчі.

Джерело: 
Вінницькі новини