На Вінниччині до ПЦУ перейшла громада зі священиком-патріотом

Розділ новин: 

На зборах в селі Кузьминці Гайсинського району, що на Вінниччині, громада одноголосно висловилася за перехід до Православної церкви України. Про це повідомляє Depo.Вінниця, інформують "Вінницькі новини".

"Громада Кузьминець стала першою на Гайсинщині, хто підтримав об'єднання з Помісною церквою України – 29 років тут служу", – каже 57-річний протоієрей Андрій Корнега, настоятель храму Святого Димитрія Солунського.

"Ідея переходу в мене виникла ще 20 років тому. Однак, не було юридичної підстави. Церкву, яка не належала до Московського патріархату, вважали неканонічною. Не було підтверджувального документа. Тепер є Томос, який засвідчив — Православна церква України є православною. Ми прагнемо об'єднання українського народу. Церква і народ повинні бути єдиними", - додав священик.

За кілька днів перед зборами до Кузьминець приїжджав благочинний Гайсинського району Олег Дячина, намагався відмовити людей проводити збори.

"Тоді нас було чоловік 40. Я майданівець, та тут нас таких півсела. Ми їздили до Києва, бо свято вірили в національну ідею. Вірили, що треба скидати загарбників-олігархів, тих, хто накинув на нас ярмо. Тепер п'ятий рік — війна з росіянами. Як можна цуратися крові наших загиблих людей? Вони гинули і гинуть за нас, за територіальну цілісність. Ми молимося за них. Молимося за Україну. Ми не відвертаємося від віри, навпаки! Це ми казали отцю Олегу. Йому самому пора визначатися, чи бути з Московією? Ми бажаємо добра своїй державі. Хочемо бути в лоні нашої Помісної церкви", - каже житель села Сокільці, що за кілометр від Кузьминець, Микола.

Джерело: 
Вінницькі новини