На Вінниччині відновлюють 200-річну оранжерею і будинок ірландського садівника

Розділ новин: 

У Северинівський ОТГ Жмеринського району відновлюють 200-річну оранжерею і будинок ірландського садівника Деніса Макклера. В будівлі планують зробити музей, а поруч – висадити фруктовий сад. Реставрувати стародавнє приміщення садівника взялися, щоб зберегти пам’ятку місцевого значення і привабити туристів.

Про це йдеться в сюжеті Суспільне Вінниці.

Виконавець робіт Євген Ткач показує фото будинку ірландського садівника Деніс Макклера. Будівля без даху, з однією стіною. Так будівля виглядала до 2019 року.

А так будинок виглядає зараз. Тут побудували два поверхи, розчистили територію, щебнем всипали підлогу. Фасад будівлі зробили зі скла. Зводили будинок за описами в архівних документах місцевої бібліотеки.

Змонтували також новий дах з керамочерепиці, як було за проектом. Встановлено вітражні вікна.

Будинок ірландського садівника Макклера реставрують в рамках проекту Європейського проекту «Яблуневий шлях». Наразі завершили перший етап проекту, на ремонт витратили понад мільйон гривень.

«Наша ідея заключалася в тому, щоб відновити сам будинок, в якому буде розміщений музей Макклера. Також відновити будівлю біля нього, в якій буде висаджено, як і 200 років тому, фруктові дерева», – каже Владислав Підгаєць, координатор проекту «Яблуневий шлях».

Реставрувати приміщення садівника взялися, щоб зберегти пам’ятку місцевого значення і привабити туристів.

«Зі стінами робити нічого не будемо, тому що вони повинні зберегтися в такому стані, як були. Бо це історія. В приміщенні зробимо ремонт, який був 200 років назад. На першому поверсі буде створений дегустаційний центр», – додає Владислав Підгаєць.

Деніс Макклер був садівником графа Северина Орловського. На території його маєтку Маклер вирощував фруктові дерева.

Відкрити будинок та оранжерею садівника планують до кінця року. Зараз шукають додаткове фінансування, аби облагородити територію біля будинку і оздобити приміщення.

Джерело: 
Вінницькі новини