Козаки Вінниччини вшанували 363-ю річницю оборони м. Вінниці під проводом Івана Богуна

Розділ новин: 

21 березня козаки Вінницького полку імені Івана Богуна зібрались біля пам’ятного знаку, встановленого на місці, де в березні 1651 року козацькі загони під керівництвом героя визвольної війни полковника Івана Богуна розгромили військо польсько-шляхетських загарбників. Покладанням вінків та квітів до пам’ятника вони вшанували 363-ю річницю перемоги козацького війська під проводом полковника Івана Богуна у битві за Вінницю.


«Я переконаний, що когорта людей-однодумців, які зібрались сьогодні біля пам’ятника Івану Богуну чітко усвідомлюють якого ми роду-племені і для чого тут зібралися,- наголосив у зверненні до учасників зібрання заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Володимир Лазаренко,- я впевнений, що в нинішні складні часи в українців вистачить сумління, розуму та наснаги консолідуватися,усвідомити, що ми - великий народ, на який чекає величне майбутнє, але для цього ми маємо глибоко знати свою історію, її героїв, серед яких могутня постать Івана Богуна».
Крім урочистостей біля пам’ятника, козацький полк організував змагання з пейнтболу серед представників і прихильників організації.

Довідка:

Іван Богун - один з найвидатніших військових діячів українського народу періоду боротьби проти шляхетської Польщі . Козацький лицар, кальницький полковник Іван Богун був талановитим полководцем, блискучим майстром як польових боїв , так і захисту міст, які він перетворював на неприступні фортеці.

На початку визвольної війни гетьман призначив Івана Богуна полковником Вінницького полку, який повинен був обороняти західні кордони визволеної території України. Полк Богуна мав прийняти на себе один з перших ударів ворога, який наступав, і затримати, таким чином, просування польсько-шляхетських військ по Україні. Це завдання козаки Вінницького полку під проводом Івана Богуна блискуче виконали, незважаючи на те, що ворожі сили набагато переважали їх своєю кількістю.

Хоча Іван Богун був першим полковником війська і радником гетьмана, проте мав власне розуміння ситуації і подальшої долі визволеної від поляків України. Він рішуче виступив проти возз'єднання України з Росією, засудив рішення Хмельницького укласти з Росією Переяславську угоду і ще рішучіше відмовився присягати російському цареві. Для Хмельницького це, очевидно, не було цілковитою несподіванкою. Загалом він знав позицію Богуна: той вважав, що Україні не слід приєднуватися ні до Польщі, ні до Росії, а утверджуватись як самостійній державі.

Джерело: 
Вінницькі новини