Китайці хочуть купувати вінницьке зерно, а росіяни – картоплю!

Розділ новин: 
Про розвиток агропромислового комплексу в області розказав сьогодні заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Валентин Сергійович Поліщук, повідомляє Свобода слова в Україні.

Вінниччина – аграрний регіон, тому показник по збору врожаю та вирощенню птиці й худоби є рекордними в Україні. Зокрема, із запланованих 531,1 тис. га зернових ми зібрали уже 510 тис. га. Область акцентує увагу не лише на валовому зборі, а й на збереженні родючості ґрунтів. Рекордною по Україні є кількість голів птиці – 21,9 млн. в області працює 59 сертифікованих зерносховищ, які вміщують 2,3 мільйони тонн зерна. Наразі добудовують ще 8 нових елеваторів, зокрема в селі Корделівка завершуються роботи по будівництва елеватора на 400 тонн.
 
В області контролюється збалансована ціна на молоко, якість якого визначається відповідно до кількості представлених в ньому жирів та білків.
 
Вінницький регіон підняв питання про заборгованість перед областю Міністерства аграрної політики та продовольства, що складала 10 млн. грн.. Саме таку суму повинна була заробити область за зберігання минулорічного зерна. За минулих два тижні було повернено 3 млн., проте, зважаючи на той факт, що зерно продовжує зберігатися, Міністерство повинно віддати області ще 8 мільйонів.
 
Приємно, що нашим продуктом зацікавилися за кордоном. Приміром, китайці мають намір підписувати договір про експорт їм українського зерна, а росіяни вважають вінницьку картоплю найкращою!

Джерело: Вінницькі новини