Затори та розгублені пішоходи: на Замостянській запрацював реверсний рух трамваїв

Розділ новин: 

З самого ранку 12 червня по вулиці Янгеля та Замостянській утворились довгі затори. Саме з сьогоднішнього дня запрацював реверсний рух трамваїв у рамках реконструкції другої черги вулиці, пише "Вежа", інфомують "Вінницькі новини". 

Враховуючи, що частину вулиці Замостянської знову перекрили для руху транспорту, водіям доводилось знаходити шляхи для об’їзду. Наразі перекрили частину Замостянської зі сторони Центрального стадіону – там вже встановили обмежувальну сітку. На перехресті із вулицею Янгеля двоє патрульних поліцейських намагались регулювати рух автотранспорту, але водії нервували, а пішоходи не розуміли, чи можуть переходити перехрестя.

– Це нам теж патрульні мають показати, коли йти? – запитала дівчина, підійшовши до перехрестя.

– Не знаю. Здається, можемо пробігати, поки всі зупиняються і думають, – відповідає їй чоловік.

Зустріли директора “Вінницької транспортної компанії” Михайла Луценка. Розповідає, що сьогодні вони починають підготовчі роботи і він приїхав прослідкувати за тим, як спрацює реверсний рух трамваїв.

– Ми відкрили реверсний рух і відпрацьовуємо рух трамваїв. Подивимось, які є зауваження, як буде рухатися транспорт, де потрібно буде зняти транспортні потоки, а де – перенаправити, – пояснює очільник траспортної компанії.

– Так, сьогодні є поліція і виникають певні непорозуміння, адже водії звикли їздити однією дорогою, а те, що ми знак повісили – могли не побачити. Сьогодні за день це відпрацюємо, вже й люди звикнуть. Інформація є на всіх зупинках, сьогодні ще наші працівники стоять, щоб пояснювали людям як і чим можна добиратись.

На питання коли ж трамваї почнуть їздити, як раніше, Михайло Луценко відповісти ще не зміг. Зазначає, що вони лише виконують роботи, а щодо термінів – необхідно питати генпідрядника та замовника робіт. Крім того, реконструкція колій залежатиме також від швидкості реконструкції самої алеї і додає, що всі зацікавлені, аби реконструкція завершилась якнайшвидше.

Через влаштування реверсного руху зупинку “Зоря” перенесли подалі, а щоб вінничани не губились, на павільйоні та лавках розвісили одразу декілька оголошень про те, що через ремонтом зупинку тимчасово перенесли і трамваї зупинятимуться поблизу “Варшави” – ближче до перехрестя зі Стрілецькою.

Однак, не всі вінничани одразу помічали ці оголошення та чекали на трамвай на звичній зупинці. Про те, що варто пройти трохи далі, їм підказували інші містяни.

Щоправда, варто відзначити, що нова зупинка не стільки “навпроти”, скільки дещо “позаду” магазину – на алеї по вулиці Стрілецькій. Містянам про це підказувала працівниця “Транспортної компанії” у яскравому жовтому жилеті.

Відомо, що маршрутні таксі № 3А, 8Б, 23А будуть рухатися в обох напрямках по вулиці Академіка Янгеля, Винниченка, Острозького та проспекту Коцюбинського. А маршрутне таксі № 8А – в обох напрямках по вулиці Замостянській: кінцевий пункт маршруту тимчасово перенесуть на зупинку «Пл. Перемоги» на перехресті вулиць Замостянська-Острозького.

У “Вінницькій транспортній компанії” також збираються від завтра, 13 червня, тимчасово прибрати тролейбусний маршрут №15.

– Ми вивчили, що за день 370 чоловік користується ним (тролейбусним маршрутом – авт.), тому, можливо, буде надано або маршрутне таксі, або наш муніципальний автобус для того, щоб забезпечити перевезення людей. Але всі ці питання сьогодні відпрацьовуються і буде прийнято рішення, щоб люди не відчували цих незручностей, – додав Михайло Луценко.

Додамо, що у травні було оголошено закупівлю на другу чергу будівництва по вулиці Замостянській, виділити збирались щонайбільше 89 970 367 гривень. Нині отримали три пропозиції, перша з яких вже розглядається, це – ТОВ “ШЛЯХБУД”, які запропонували виконати роботи за найменшу ціну,а саме – 89 392 356 гривень. Також надходили пропозиції ще від двох учасників торгів: ТОВ Шляхбудматеріали (89 400 000 грн)  та ТОВ “ПІДПРИЄМСТВО”АГРОПРОДСОЮЗ” (89 969 345 грн).

Джерело: 
Вінницькі новини