Залишилося 29 днів: у Вінниці стартував онлайн-марафон заради порятунку життя Сергію Довганю

Розділ новин: 

У Вінниці розпочали онлайн-марафон по збору коштів, аби врятувати життя вінницького рятувальника. Сергію Довганю терміново потрібна пересадка печінки, що коштує 2 мільйони 600 тисяч гривень. Такої суми у нього немає, а потрібна вона вже за 29 днів, пише  сайт Вежа

Умови цього марафону прості: потрібно, щоб за 30 днів 10 тисяч 400 учасників і учасниць перерахували по 250 гривень благодійного внеску. А в подарунок кожен отримає магнітик з подякою від Сергія Довганя.

Я – Сергій Довгань. Мені 37. І я опинився в біді. Моя печінка не працює. Щоб вижити, мені потрібно зібрати 2 мільйони 600 тисяч гривень за 30 днів! Навіщо вам брати участь в марафоні? Щоб правильно спрямувати своє бажання допомагати: не жалем, не співчуттям, а МОЖЛИВІСТЮ! Я сам не можу повернутися до звичного життя, а з вами разом – це цілком реально!

У повідомленні йдеться, що синдром Бадда-Кіарі (тромбоз печінкових вен), на який хворіє вінницький рятувальник, не передбачає медикаментозного лікування: врятувати від хвороби може лише трансплантація печінки. У випадку Сергія, при настільки високому рівні тромбозу, – лише пересадка органу від трупного донора. Такі операції наразі не проводяться в Україні, а хвороба не залишає шансу чекати.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 вересня мінські хірурги спробували провести мені операцію шунтування печінкових вен. Були сподівання у такий спосіб дати відтік рідині з черевної порожнини і зменшити ризик повторних внутрішніх кровотеч. На жаль, операція не вдалася. Вени печінки настільки затромбовані, що хірурги не змогли у них працювати, – зазначає Сергій Довгань. – 17 вересня білоруські лікарі провели сеанс лігування вен стравоходу, які дуже уражені варикозом. Лігування – це закриття найбільш стоншених місць спеціальними лігатурами, які захистять стінки судин від розриву. Але жодна з цих процедур не рятує від хвороби. Мені негайно потрібна трансплантація органу. Фактично ми зараз не “гасимо торфяники, які горять всередині”, а лише заливаємо водою те,що час від часу вихоплюється назовні. Небезпека залишається в глибині і може спалахнути будь-якої миті.

 

 

Відомо, що Сергія можуть прооперувати в Мінському центрі хірургії, трансплантології та гематології, адже там максимально швидкий пошук донорського органу (клініка сама його підбирає після 100% оплати), а також найдешевша вартість операції у порівнянні з європейськими клініками. Крім того важкий стан Сергія ставить під сумнів його транспортування на довгі відстані та перепади тиску під час перельоту.

Допомогти Сергію Довганю можна лише фінансово, адже щоб врятувати його життя потрібна сума у 2 мільйони 600 тисяч гривень. В родини немає таких коштів, а потрібні вони вже через 29 днів. Зробити благодійний внесок (250 гривень, або будь-яку іншу суму) можна за ЦИМ посиланням.

Допомогу можна надіслати на карту ПриватБанку 5168 7427 0199 8167 (Довгань Сергій)

 

 

Ще рік тому моє життя не надто відрізнялося від вашого. Весела родина: творча невгамовна дружина, двоє синів, яких обожнюю і якими пишаюсь, а також улюблена робота. Я – рятувальник, професію у свої 17 років обрав свідомо і, що важливо, ніколи не шкодував про цей вибір. Ні тоді, коли тижнями чергував у затопленому повінню Могилеві-Подільському, ні тоді, коли нас всіх посеред ночі підняли за сигналом тривоги через вибухи у Калинівці.

Мій звичний життєвий ритм змінився торік, в одну мить. Лікарі діагностували рідкісну хворобу – синдром Бадда-Кіарі (тромбоз печінкових вен). Зустрічається аж 1 раз на 100 тисяч людей. Вважайте, я “антищасливчик” Орган відмовляється працювати, пробуксовують усі системи організму. Зараз мені не доступні навіть буденні речі. Я не можу витягти відро з криниці, піднести синові рюкзак, випити зайву склянку води, сісти на велосипед, прогулятися пішки бодай пару зупинок. А найгірше, що жмені ліків, котрі я приймаю щодня, не дають ефекту.

Цей діагноз не дає мені багато часу і потребує термінової трансплантації печінки. Подібні операції в Україні наразі не виконують, а для того, щоб за мене взялися іноземні фахівці, потрібні вказані кошти.

Пробігши із вами умовний марафон, я зможу здійснити ще й кілька мрій. Хочу займатися бджільництвом, вдруге зробити пропозицію своїй дружині, нарешті дочекатися доньки, повернутися до улюбленого велоспорту, риболовлі, мандрів з наметами.

Магнітик вдячності, який я хочу надіслати вам у відповідь, це нагадування, що нас можуть об’єднувати прості речі. І ми можемо бути корисні один для одного у різних обставинах, навіть, на перший погляд, нездоланних.

Джерело: 
Вінницькі новини