Депутата Вінницької райради посадили під домашній арешт

Розділ новин: 

Сьогодні, 6 листопада, Вінницький міський суд застосував запожний захід - цілодобовий домашній арешт на 47 діб до депутата Вінницької районної ради, колишнього заступника голови Вінницької районної державної адміністрації Віктора Шмігеля. Про це повідомляє  "Vежа". 

Повідомляється, що 1 листопада 2019 року, Віктору Шмігелю області було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, - зловживання службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки. 

Місцевою прокуратурою у ході розслідування було викрито "оборудку", в результаті якої дві земельних ділянки загальною вартістю понад 770 тис. грн, що перебували у державній власності, з порушеннями чинного законодавства було передано у власність фізичним особам, які в подальшому зареєстрували на них право власності. Відповідне розпорядження було підписане Шмігелем ще у 2008 році. Заявник у кримінальному провадженні відсутній, кримінальну справу завели ще у лютому 2016 року за матеріалами Управління захисту економіки.

Прокуратура скерувала до суду клопотання про тримання під вартою підозрюваного протягом 47 діб (поки не завершаться терміни досудового розслідування) з можливістю внесення застави у розмірі 778 тисяч 716 гривень.

"Підозрюваний вчинив тяжкий корупційний злочин, має адміністративні можливості для впливу на інших учасників кримінального провадження, може ухилятися від органів поліції та прокуратури, бо вже це робив, будучи оголошеним у розшук", – аргументував у суді потребу саме в триманні під вартою Шмігеля перший заступник керівника Вінницької місцевої прокуратури Володимир Панченко.

Адвокати підозрюваного вважають, що кримінальне провадження підлягає закриттю, адже з моменту виданого розпорядження пройшло понад 10 років.

Сам Віктор Шмігель свою не визнає: "Тоді, у 2008 році, я фактично був на посаді керівника апарату Вінницької РДА. Коли керівника не було на місці – я автоматично виконував обов’язки за нього. Мені принесли стос розпоряджень – я підписав. Документи ці готувалися у відділі земельних ресурсів", – сказав він.

Джерело: 
Вінницькі новини