Григорій Калетник надіває наручники на дітей

Розділ новин: 

В рамках кампанії на захист зовнішнього незалежного оцінювання активісти Громадянського руху “Відсіч” поширювали у Вінниці листівки на захист ЗНО від “освітніх” ініціатив народних депутатів від Партії регіонів і Компартії – Григорія та Ігоря Калетніків, зокрема й серед абітурієнтів Вінницького національного аграрного університету. Президентом цього вишу є співавтор законопроектів, які передбачають нівеляцію ЗНО та повернення корупційної системи вступних іспитів – Григорій Калетнік.

Саме під цим навчальним закладом представники приймальної комісії, охорона вишу та невідомі молоді люди, які відмовились представлятись, намагались завадити поширенню інформаційних листівок. Захисники Калетніка неодноразово намагались вирвати листівки в активістів, хапали їх за руки та не соромились штовхати дівчат-представниць Громадянського руху “Відсіч”.

Після інциденту під стінами Вінницького національного аграрного університету активісти вирішили продовжити поширення під Вінницьким державним педагогічним інститутом ім. Михайла Коцюбинського, але виявили, що ті самі п’ятеро невідомих переслідують їх. Захисники Калетніка знову намагались вирвати листівки та штовхали дівчат і припинили свої дії тільки після того, як одна з активісток викликала міліцію.

Працівники міліції, які прибули на місце подій замість того, щоб з”ясувати особи двох нападників, які на той момент ще стояли неподалік, погрожували вдягнути на активістів наручники та забрати їх до райвідділу. Незважаючи на те, що в Україні зараз не проходять вибори, представників “Відсічі” також звинувачували у незаконній агітації, незважаючи на апелювання молодих людей до 34 статті Конституції, яка ґарантує громадянам право на вільне поширення інформації.

Після тривалих суперечок працівники міліції відмовились від своїх планів по доправленню активістів до райвідділу, прийняли у них заяву про переслідування з боку невідомих осіб та поїхали геть.


Джерело: Майдан