Геннадій Зубко: На сьогодні можна констатувати, що ми зробили неймовірне і реформа інклюзії відбулася

Розділ новин: 

12 вересня в Мінрегіоні під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка відбулася нарада за участю Голови Ради Благодійного фонду Петра Порошенка Марини Порошенко, представників Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України та представників обласних державних адміністрацій, пише Вінницька ОДА.

Нарада була присвячена питанням розвитку мережі дитячих будинків сімейного типу та малих групових будинків; інклюзивно-ресурсних центрів; підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості.

За словами Геннадія Зубка, питання, які обговорювались на нараді, є надзвичайно важливими для наших громадян. На сьогодні можна констатувати, що ми зробили неймовірне і реформа інклюзії відбулася. Вже створено 326 інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ), а до кінця цього року їх буде вже 500. Вперше в регіони направлена субвенція у розмірі 304 млн. грн.. на надання корекційно-розвиткових послуг дітям та придбання корекційних засобів навчання, а також 100 млн. грн. – на оснащення ІРЦ. Кожна дитина з особливими освітніми потребами буде забезпечена якісною і кваліфікованою допомогою.

Що стосується мережі дитячих будинків сімейного типу та малих групових будинків, то по Україні за рахунок державної субвенції у 2018 році планується нове будівництво: 12 малих групових будинків (МГБ) у 8 областях, а також 10 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) у 9 областях. Головне завданням для представників місцевого самоврядування – максимально прискорити вирішення питань щодо реалізації проектів та забезпечити розподіл направленої в регіони субвенції розміром 517,7 млн. грн.

Щодо сільської медицини, то вже затверджено фінансування 512 проектів нового будівництва амбулаторій. По 400 проектах вже отримано документи щодо права власності на земельні ділянки. По 328 проектах укладено договори з генпідрядними організаціями на проектування. По 100 об’єктам оголошено тендери на будівництво. Наразі залишається два важливих питання: забезпечення амбулаторій персоналом та підписання договорів з НСЗУ.

За словами заступника голови обласної державної адміністрації Ігоря Івасюка, у Вінницькій області вживаються максимально можливі заходи для реалізації низки пріоритетних завдань, які були прийняті Урядом, адже насамперед вони спрямовані на покращення умов життя, навчання та доступності для наших громадян.

Так, за результатами проведеної роботи щодо розвитку мережі дитячих будинків сімейного типу та малих групових будинків, Вінницька область має позитивні показники. Так, наразі, розподілена субвенція в сумі 12222,7 тис. грн. Із них 6639,3 тис. грн. виділено на придбання приміщень для 3 дитячих будинків сімейного типу, куди може бути влаштовано 30 дітей (м. Вінниця, м. Погребище, м. Тульчин), 5583,4 тис. грн. для придбання власного житла (16 квартир і будинків) для 20 дітей-сиріт та осіб з їх числа.

Крім того, надійшла пропозиція від Студенянської ОТГ щодо можливого будівництва дитячого будинку сімейного типу відповідно до запропонованого проекту Мінрегіону. З цією метою, рішенням 31 сесії 7-го скликання Студенянської сільської ради від 25 липня 2018 року № 329 надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під будівництво ДБСТ. На сьогодні розроблений та поданий для отримання експертного висновку проект відведення земельної ділянки для ДБСТ.

Увага приділяється питанню реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття освіти, зокрема, це створення інклюзивно-ресурсних центрів. Зараз в області створено 20 таких центрів. Для порівняння, в Одеській та Львівській – 3, а в Херсонській – 7. Крім того, вживаються заходи для розвитку системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

Відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 09 серпня 2018 року № 202, затверджений Перелік проектів будівництва 14 сільських амбулаторій на суму 81,8 млн. грн. із субвенції з державного бюджету.

Джерело: 
Вінницькі новини