В Києві відкриють виставку унікальних прикрас, які археологи розшукали на Вінниччині. Коштовностям ‒ тисячі років

Розділ новин: 

Вже 16 жовтня у Національному музеї історії України відкриють виставку стародавніх прикрас, які українські археологи розшукали на Вінниччині. Деяким ‒ по чотири тисячі років. Серед них ‒ чоловічі кольє і жіночі брошки, які можна було використовувати, як холодну зброю.

Про це йдеться в сюжеті ТСН від 13 жовтня.

В музеї розповідають, що традиція прикрашати себе тягнеться з давніх-давен.

«Неандертальці, скажімо, вже також починали себе прикрашати», ‒ каже заступник директора Музею історії України Богдан Патриляк.

За склом ‒ два кілограми бурштину. На око намисто від сучасного відрізняється лише зношеністю. На територію сучасної України його везли здалека.

«Це балтійський імпорт. А ось ‒ золотий перстень», ‒ показує та розказує співробітник музею.

Журналістка ТСН зазначила, що має такий самий, але з Китаю.

«А це автентичний, йому майже чотири тисячі років. Бачите, всі ці ідеї, вони нікуди не зникають», ‒ каже Богдан Патриляк.

«Сердолікові намистини, ви бачите, ми носимо і сьогодні такої ж самої форми. І навіть те намисто скляне, першого століття нашої ери, намисто з вічками, до сьогоднішнього дня ми зустрічаємо, наприклад, в Туреччині», ‒ розповідає заступниця головного зберігача фондів музею Ольга Пукліна.

Що точно змінилося з рокам, то це вага прикрас. Ось, наприклад, важезний браслет на ногу. З яким важко було, напевно, танцювати навколо вогнища.

«Це шпилька, якими зашпилювався одяг. Жіноча», ‒ каже Богдан Патриляк.

Якщо жіночі прикраси скидаються на масивні стилети, то чоловічі ‒ навпаки. Дивують тонкою роботою. Десятки дрібничок, поясний набір царя Інісмея. Навіть золота нашивка на тканину. Плюс іще пів кіло золота на шию.

«Чоловіки прикрашали себе не менше, а навіть більше, аніж жінки?», ‒ робить висновок журналістка

«Виходить, так ‒ була гендерна рівність, так би мовити», ‒ жартома відповідає співробітник музею.

Але розмір прикрас дивує ще більше. Царський браслет ледь налазить на сучасне жіноче зап’ястя. За тисячі років люди стали більшими.

Подивитися на всі знахідки можна вже з цієї п’ятниці.

Джерело: 
Вінницькі новини