Вінницькі чиновники не можуть впоратись навіть з "темниками" Банкової

Розділ новин: 

Про це йдеться в аналітичному матеріалі видання "Політична Арена Вінниччини". В статті експерти роблять прогнози стосовно електоральних вподобань мешканців Вінницької області, які в понеділок, 17 грудня 2018 року оприлюднить у Вінниці Соціологічна група «Рейтинг» (м.Київ) в рамках загальноукраїнського проекту «Портрети регіонів» та можливих висновків стосовно діяльності місцевої влади і її впливу на партійні та президентські рейтинги. 

На сайті групи “Рейтинг” вже опубліковані 8 “Портретів регіонів” – це Дніпропетровська область, Одеська область, Рівненська область, Черкаська область, Житомирська область, Кіровоградська область, Харківська область, Полтавська область.

Вже з цих оприлюднених досліджень можна зробити висновки про критичні тенденції для центральної влади, і, як ми неодноразово зазначали у власних аналітичних матеріалах, про більш оптимістичні показники оцінки діяльності місцевої влади, на яку власне і мало б спиратись столичне начальство на виборах 2019 року. Тим більше, що георгафія опублікованих досліджень вже охоплює наш Центральний регіон, Захід та Південь України, саме по цій градації соціологи традиційно оприлюднюють президентскі та партійні рейтинги.

Отже в кожному регіоні більше 90% опитуваних вважають політичну ситуацію в країні як критичну та напружену:

Дніпропетровська область – 94%, В Одеській області 97% вважає ситуацію критичною та напруженою, В Харківській 94%,в Кіровоградській 97%, в близькі до нас центральній Житомирській області 94%, в Черкаській 97%,в Рівненській 95%,в Полтавській 93%.

Цей показник швидше вирок, ніж діагноз. Ситуацію в області та власному місті/селі оцінюють скрізь краще.

Аналогічно, правильність напрямку руху країни респонденти оцінюють гірше, ніж області, чи свого міста/села. Мешканці обласного центру краще оцінюють справи на місцевому рівні, аніж в цілому по країні. Більш критичне ставлення до місцевих справ висловлюють жителі інших міст області. Прогнозуємо, ща така загальна тенденція буде зафіксована і у Вінницькій області.

З невеликою різницею між областями загальні очікування серед мешканців області негативно-нейтральні. Більшість респондентів вважає, що стан справ, як в Україні, так і на місцях наступного року погіршиться, або не зміниться, оптимістичні сподівання щодо майбутнього розділяє меншість опитуваних у 8 регіонах.

У всіх регіонах основною загальнодержавною проблемою мешканці вважають військовий конфлікт на Сході України. При цьому на особистісному рівні опитаних швидше хвилюють підвищення тарифів на комунальні послуги, низький рівень зарплат та пенсій та війна на Донбасі. Такі проблеми як хабарництво i корупцiя у владi, низькі зарплати і пенсії, підвищення тарифiв на комунальнi послуги гостріше відчуваються у сільській місцевості з незначною варіацією показників у відсотках між регіонами.

І тут ми підійшли до найбільш тровижних результатів опитування, особливо для президентської області – президентського та партійного рейтингу.

В соціологічних дослідженнях які вже оприлюднила група "Рейтинг" з восьми регіонів країни чинний президент Петро Порошенко програє у всіх областях, з варіативністю від 7 до 3-4 місця у рейтингу, скрізь, крім Харківської області де перше місце займає Юрій Бойко та його "Опозиційна платформа", лідирує Юлія Тимошенко і партія "Батьківщина", майже у всіх регіонах на друге місце несподівано вистрибнув Володимир Зеленський та його партія "Слуга народу".

Як бачимо цифри красномовні. Хоча потрібно зробити ремарку на присутності в опитувальних анкетах Вадима Рабіновича, який вже відмовився від балотування на користь Юрія Бойка.

Які ж показники Петра Порошенка зафіксовані в маркерній області дізнаємось вже в понеділок, однак зазначимо, що навіть в 2014 році Вінницька область неочікувано зайняла 2 місце після Львівської, де надали найбільшу підтримку чинному президенту.

До того ж всі останні соцопитування фіксували у Вінницькій області електоральну першість … Юлії Тимошенко. У випадку підтверження цих результатів залишаємо на розсуд читача їх чітке визначення – це ще діагноз, чи вже вирок.

Що стосується так званої “президентської області”. У випадку мінімальної переваги, а тим більше лідерства Юлії Тимошенко в нашому регіоні, ми будемо вимушені констатувати не тільки загальноукраїнську кризу довіри до центральної влади, але й провал суспільно-політичної діяльності президентської вертикалі на Вінниччині та повне фіаско діяльності однойменної партії президента. І справа навіть не в тому, що в області на яку центральна влада не жалкує державного фінансування, в тому числі й через інструменти різноманітних фінансових дотацій, які виділяють на мажоритарні округи народних депутатів (всі 8 – члени фракції БПП), і навіть не в тому, що починаючи з місцевих виборів 2015 року партійна організація президента на Вінниччині знаходиться в стані провінційно-аматорського анабіозу, а в тому, що місцеві органи виконавчої та представницької влади мали б системно і прагматично забепечувати перетікання високого рівня довіри до місцевих органів влади (яке стабільно фіксується) на користь Петра Порошенка.

Але, як бачимо з відкритих джерел – ЗМІ, офіційних ресурсів влади, соцмереж, у Вінницькій  області згадали про президента та приналежність до його команди лише півтора-два місяці тому. Згадали далеко не всі, ще менше в цю роботу включились, ще менше включились в таку діяльність професійно.

Ми не будемо оцінювати переважно відстало “совкову” інформаційно-політичну діяльність органів влади та її представників, лище зафіксуємо декілька позицій. З Банкової надали чіткі інструкції для пожвавлення пропагандистської діяльності на місцях (що можна було спокійно робити ще з 2015 року, не чекаючи чарівних “пендалів” та стати законодавцями в цій царині). Зокрема зобов’язали голів ОДА, РДА та депутатів БПП всіх рівнів зареєструватись в соціальних мережах та оприлюднювати політичну інформацію на власних сторінках. Це не тільки пропаганда за президента та контр-пропаганда проти опонентів, але й своєрідна публічна клятва у вірності і офіційна політична фіксація кожного конкретного чиновника.

Як показує наш моніторинг тут ситуація аналогічна: знову далеко не всі почали працювати, знову не всі включились професійно. Лише декілька депутатів обласної ради та низка голів адміністрацій (навіть зареєструвались в фб менше половини) активно роблять перепости з офіційної сторінки Петра Порошенка, при цьому депутати інформацію про власну приналежність до БПП намагаються і надалі не педалювати.

Така ж ситуація і з так званими “темниками” по опонентам влади – здебільшого на 100% ідентичну інформацію оприлюднюють проти Юлії Тимошенко, після останніх рейтингів з’явився в списках для соцмереж і Володимир Зеленський. Про несерйозність та нерозуміння високої відповідальності при такій публічній діяльності осіб зі статусом керівника районів свідчать і дитячі трабли окремих очільників державних адміністрацій.

Наприклад хвилю спогадів про Уряд Тимошенко дехто з голів РДА та депутатів спромігся проілюструвати лише фотографією, дехто трохи краще розібрався в функціях фейсбуку і вставив “інформацію” (пост).

Хтось “дуже добре пам’ятає 2008 рік”, інші сплутали 2008 з 2014 і просто добре (а не дуже добре) “пам’ятають 2014 рік”.

Доходить і до відвертих епікфейлів, коли з максимально спрощеного та розжованого “темника” про послання президента, керівники адміністрації не здогадались видалити слова-інструкції, заливши в постах слово “хештег”, замість того, щоб залишити лише саму комбінацію #Послання_Президента та видалити перед постом слово “інформація” .

Ми не будемо завантажувати аудиторію нашого видання великим потоком інформації та скріншотів зі сторінок посадовців та декількох активних депутатів, при бажанні ви самі можете дослідити їх сторінки в соцмережах і підтвердити наші підозри у розповсюдженні ідентичних темників та закріпитись у враженні сторінок-близнюків обласних та районних чиновників. Ми навели вам лише перші-ліпші приклади такої “роботи” на основі діяльності в соціальних мережах лише декількох чиновників.

Щодо доволі нижчепоясних постів та світлин по лідерам рейтингів Тимошенко та Зеленському на сторінках керівників районів (!) залишимо це на сумлінні провідних політтехнологів президентської кампанії, які навряд чи займались прогнозуванням та дослідженням фокус-груп, щодо реакції на таке публічне і сумнівне мочилово від імені офіційних посадовців різного рангу.

Повернемось до дослідження “Рейтингу”. Беззаперечний лідер антирейтингу у всіх областях – чинний президент. Його показники недовіри коливаються від 52% в Полтавській до 75% в Одеській області.

Одностайні українці і в очікуванні фальсифікацій на майбутніх виборах в ВР та президентській кампанії – середній показник 50%. Так вважають мешканці країни, в якій декілька років тому загинули Герої Небесної Сотні, які виборювали свободу громадянських прав, верховенство права, свободи слова та демократії.

Щодо оцінки діяльності місцевої влади. В нашій області ми прогнозуємо такі ж тенденції, що й в інших регіонах, лише з тією відмінністю, що в нашому регіоні така оцінка буде значно вищою на користь місцевої влади.

Наприклад в Дніпропетровській області жителі області оцінюють діяльність місцевої влади значно краще, ніж центральної. Так, 13% опитаних задоволені діяльністю Прем’єр-міністра В.ГРОЙСМАН, 12% – Президента П.Порошенко і тільки 5% – Верховної Ради. У той же час, більше 80% висловили невдоволення діяльністю Президента та Прем’єр-міністра, майже 90% – Парламенту. Більш критичні оцінки в містах області. В нашій області ці показники будуть іншими, а також цікавими, з огляду на приналежність до Вінниччини і Володимира Гройсмана.

Щодо міських голів та обласних державних адміністрацій. Наприклад в Одеській області протягом року рівень задоволеності діяльністю обласної державної адміністрації майже не змінився (з 24% до 26%). 53% як і в минулому році відзначили, що задоволені діяльністю міського / сільського голови. Рівень задоволеності місцевими головами серед жителів міст і обласного центру трохи вище, ніж в селах. Ми прогнозуємо приблизно такий же баланс довіри та оцінки діяльності в нашій області, із значним зростанням в сторону позитивної оцінки діяльності міських голів.

А остаточні висновки ми звісно зробимо після офіційної презентації “Портрету Вінницької області”.

Джерело: 
Вінницькі новини