Вінницькі підприємці пересварились з молокозаводом?

Розділ новин: 

Підприємець з Комаргорода Томашпільського району Оксана Ржавічева зателефонувала на «гарячу лінію» газети як до останньої надії, пише сайт 33 каналу
 

Довгий час жінка скуповувала  у селян молоко та здавала на завод у сусідні Чернівці

Втім, через невигідні умови припинила співпрацю з власниками та знайшла інший ринок збуту. Як результат — вже кілька тижнів не може забрати у старого роботодавця борг  у розмірі 356 тисяч гривень та розрахуватись із людьми. – У наших краях роботи  фактично немає, лише в бюджетних структурах. Виживають люди за рахунок паїв та молока.

У селах  менше двох корів сім’ї не тримають, бо інакше просто не виживуть, – розповідає жінка-підприємець. – Понад два роки ми збирали у людей з Томашпільського  та Крижопільського р-нів  молоко та  двома молоковозами возили на завод у Чернівці. 

Але у серпні з мене стали вимагати відомості. Писала від руки, набирала їх на комп’ютері — але  не влаштовувало, мовляв, не так оформили. Далі ще гірше.   Керівництво вимагало надати копії паспортів та кодів людей, документи на худобу. В гіршому разі розрахунку за  59 тонн 420 літрів молока не буде. А це 356 тисяч 420 гривень. В середині серпня я пішла з Чернівецького заводу та працюю з підприємцем з Оратова. Кошти мені так і не віддали, довелось брати наперед у нового роботодавця. Що буде далі і з чого віддавати селянам за продукцію  – не знаю.

Підозрюю, що навмисно нагнітається  ситуація й створюються  різні перешкоди, аби не віддати борг. Керівник Чернівецького молокозаводу Леонід Буяновський по-іншому трактує інцидент. – У нашому районі з підприємствами досить складно, тож наше дуже важливе для його розвитку. І я щасливий, що привів сюди інвестора й тепер ми маємо молокозавод. 

Під час будівництва заводу були максимально враховані сучасні вимоги та умови роботи молокопереробних підприємств: сучасна котельня, модернізована конденсатно-фреонова установка для охолодження сировини, виробничі лабораторії високої точності та очисні установки. Займаємось виробництвом сирів косичка, чеддер та моцарелла, якісного масла, – каже Леонід Буяновський. –  Щодо  вищевказаної ситуації пані Оксана одного року працювала з нами, все було нормально. Ціле літо побула, хоч через спеку молоко швидше скисає. Але ми приймали продукцію й так «витягнули» жінку. А  на зиму вона втекла  до іншого підприємця.  На  теплу пору року знову до нас,  й тепер, коли осінь, ситуація повторилась.  Із нею ми обов’язково розрахуємось, як це робимо зі всіма іншими людьми.  Просто вона повинна надати нам документи — списки людей з підписами. Дійсно, раніше такого не було,  але зараз ми всі кошти отримуємо через банк у Вінниці й  маємо відзвітуватись. Готові запевнити, що працюємо чесно й надалі будемо так робити. Не треба передчасної паніки, ми вимагаємо те, що вимагають з нас. Ось і все.
 

Джерело: 
Вінницькі новини