Вінницька область закінчує рік на останніх щаблях в рейтингу децентралізації по країні

Розділ новин: 

Попри систематичні пафосні реляції місцевих чиновників про "найкращий рік в історії Вінниччини за всю історію сучасної України", яким на їх думку повинен був стати 2018 рік, саме поточний рік став для нашої області відверто провальним по впровадженню децентралізації та реформуванню місцевого самоврядування, пише news.vn.ua

Вінниччина на протязі всього року перебувала в нижній частині рейтингу областей щодо формування ОТГ. І вже в третьому кварталі 2018 року Вінницька область впевнено посіла далеко не почесне останнє, найнижче місце в рейтингу серед областей України. На 24 місці з 24 можливих наша область перебувала три місяці поспіль. 

Ще раз. У президентській області. Рідній області апологета "Децентралізації" Володимира Гройсмана. Найефективніша реформа країни на думку всіх без виключення експертів та фахівців впроваджується гірше всіх. Чому таке стало можливим ми детально аналізували раніше: Вінниччина аутсайдер по децентралізації. Хто винен і що робити?

З чим закінчує рік наша область? І які були зроблені висновки, в тому числі кадрові.

Як свідчить останній в цьому році моніторинг процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Вінницька область закінчує рік на 19 місці загального рейтингу. В листопаді наша область здійснила неабиякий прорив і піднялась з останнього місця аж на 5 щаблів рейтингу. З цими показниками наша область і закінчує календарний рік. 

Побіжний аналіз зміни позицій Вінниччини в моніторингу дає підстави вважати, що чиновники Мінерегіонбуду в буквальному сенсі витягнули за вуха наш регіон з непристойного 24 місця за допомогою нехитрих маніпуляцій зі статистикою. Нижче ми наводимо дві основні порівняльні таблиці рейтингу, в яких ви не помітите суттєвих змін в ключових показниках регіону, але декілька сотих і десятих після коми все таки дали формальні можливості нашій області відштовхнутись від децентралізаційного дна. Отже для поціновувачів гри "Знайди десять відмінностей":

Таблиця загального рейтингу станом на жовтень - 24 місце Вінниччини

Таблиця загального рейтингу станом на листопад - 19 місце Вінниччини

Порівняльна таблиця основних параметрів рейтингу по регіонам на жовтень - 24 місце

Порівняльна таблиця основних параметрів рейтингу по регіонам на листопад - 19 місце

Найцікавіше те, що загальну картину мали б покращити вибори до ОТГ, які повинні були відбутись у низці громад Вінницької області 23 грудня, але через введення воєнного стану на території 10 областей вони були призупинені. Одним словом як у відомому вислові: "Ти сусліка бачиш? Ні! А він є!"

Ми свідомо не будемо занурюватись у повальну критику всіх і кожного, а лише порадіємо за те, що наша область зрушила з мертвої точки. 

І до висновків. Коли ваш підлеглий, найманий працівник погано справляється з роботою на протязі трьох місяців, що ви будете робити? Напевно дасте шанс виправитись. Якщо ця робота буде такою ж поганою ще й наступні три місяці? Напевно дасте останнє попередження, позбавите премій та інших бонусів. Припустимо, що ви готові терпіти хронічну неефективність вашого колеги і цілих дев'ять місяців, але ми переконані, що за підсумками року і відсутності прогресу, ви, як мінімум, заміните відповідального за конкретний напрямок працівника іншим, зробите ротації, або, що було б більш логічним - звільните ледаря-невдаху і підшукаєте на його місце більш адекватного фахівця. 

За інформацією нашого видання в Мінрегіонбуді неодноразово ставили питання по зміні відповідальної особи з впровадження реформи місцевого самоврядування та об'єднання ОТГ у Вінницькій області, якого до того ж обгрунтовано підозрюють у фінансовій нечистоплотності з грантовими коштами. Але... напевно цим і відрізняється успішний, інноваційний український бізнес від державної політики, особливо у Вінницькій області, де існують власні правила гри та алогічні кадрові критерії командної роботи.

Ми ж висловимо сподівання, що саме 2019 рік, незважаючи на початок бурхливого періоду виборчих кампаній, стане якщо не самим успішним роком в історії області, то принаймні не підкладе таку ж свиню, як це сталось в рік відданого песика - 2018.

 

Джерело: 
Вінницькі новини