Вінницька майстриня створює унікальні антикварні ляльки та плюшеві ведмедики

Розділ новин: 

Вінничанка Катерина Калашнікова створює авторські ляльки. Робить їх за зразком старовинних японських антикварних ляльок. Її роботи є у приватних колекціях колекціонерів, а також зі своїми доробками майстриня їздить на конкурси до Каліфорнії, Уельсу, Іспанії та Ізраїлю.

Окрім виготовлення ляльок, Катерина проводить майстер-класи для інших, а також нещодавно почала практикувати сеанси лялькотерапії.

Про це йдеться в сюжеті UA:Вінниця.

Цю рухливу ляльку звати Соломія, вона має кілька обличь з різними емоціями. Робота стала фіналісткою конкурсу ляльок в Іспанії.

«Дуже було цікаво її створити і показати, що жінка може бути різною», – каже Катя Калашнікова, авторка ляльок.

Свою першу ляльку Катя створила у 2009 році. каже, що тоді результат її не задовільнив. Лялька була крихкою і не дуже симпатичною, а потім ще й зламалася.

У доробках Катерини близько 30 ляльок. Деякі з них об’їздили півсвіту. Її роботи є у приватних колекціях. З ними вінничанка їздить на міжнародні конкурси та виставки. Уже побували у Каліфорнії, Уельсі, Вільнюсі, Іспанії, Ізраїлі, Мінську та Празі.

Будуарною лялькою «Чайка» – Катя пишається. Вона була в експозиції Мінського музею сучасних мистецтв.

«Був проект «Історія моди», треба було створили ляльку, яка відображає якийсь парфуми. Я створила ось цю будуарну чайку. Вона відображає парфуми, які так і називаються «Чайка». І також тут подвійна метафора, тому що чайка читає книжку Річарда Баха «Чайка на ім'я Джонатан Лівінгстон». Ця чайка вийшла в ТОП, набрала максимальну кількість балів у журі», – каже Катерина.

Вінничанка створює і ведмедиків Тедді. Їх має близько 20. Вартість одного від 2 тисяч гривень.

«У створення ведмедиків я використовую вінтажний плюш ручного фарбування, також різні елементи – плетений метелик, антикварне мереживко, яке я шукаю на «блошиних ринках», – додає Катя.

Кожна авторська іграшка має свій паспорт. Це документ, з яким робота їде на виставку, а також для продажу для колекціонерів.

Нині майстриня ще захопилася – теді-мініатюра. А ще ляльки привели Катю до психології. Катерина захистила магістерську, вже проводить сеанси «лялькотерапії».

Зараз вона працює над проектом «Лялькова вітальня». Він некомерційний і має на меті популяризувати авторські ляльки. Для цього майстриня влаштовує лекції, модні покази і майстер-класи. Нині готується до виставки ляльок у Вінницькому музеї транспорту, яку презентує на День Незалежності.

Джерело: 
Вінницькі новини