Більше половини мешканців Вінниччини не будуть голосувати за Порошенка у жодному випадку

Розділ новин: 

За даними дослідження соціологічної групи “Рейтинг” (грудень 2018 р.), яка здійснювала вимір громадської думки на всіх територіях України, підконтрольних владі, Петро Порошенко має найвищий антирейтинг серед українських політиків, пише news.vn.ua.

Тобто переважні більшість респондентів (50,3%) заявили, що у жодному випадку не будуть голосувати за нього на майбутніх президентських виборах.

В базовій президентській області цей показник мав би бути найнижчим, а рейтинг підтримки найбільшим. Але у нашій області в симпатіях виборців лідирує опозиційний кандидат, а показники антирейтингу чинного президенти виявились найвищими з майже всіх сусідніх центральних та західних областей країни.


 

Як різняться дані по регіонам країни.

Найгірші показники  - Чернігівська (66%) та Одеська (74%).  Але це і так не є базовими регіонами для чинного Глави держави. Натомість, Вінницька, як раз є. Або була. У 2014 році на президентських виборах кращі показники продемонструвала лише Львівська область. На парламентських виборах Вінниччина тримала першість за “БПП” і на місцевих — 2015 р. досягла її взагалі єдиною з регіонів. Так, уже у 2015-му “БПП” утратив всю ту першість, яку зумів досягти рік тому. Крім Вінницької області, яка ще тоді здавалася “базовою”, з огляду на потужні позиції тут президента і прем'єр-міністра.

І ось, напередодні виборів-2019, очікується, що позиції тут П. О. Порошенка є чи не найгіршими у центральних регіонах України. 

На сусідній Хмельниччині лише 37% виборців у жодному випадку не проголосують за кандидата у президенти України П. Порошенка, на Житомирщині -  38%. 

Справедливості заради, слід сказати, що у деяких сусідів ще гірше. У Київській області — 45%, у Черкаській — 61%.

Але й там, і там позиції “Батьківщини” були завжди надто потужнішими, аніж у Вінницькій. Та й базовими їх ніхто не вважав. Чому ж “просіли” позиції Гаранта саме у нашому регіоні? У тій же Львівській, яка випередила нашу у рейтингу голосування “за” Порошенка у 2014-му році, лише 23% повністю розчарувалися у ному.

Ризикнемо припустити, що проблема у трьох факторах.

№ 1. Цілковита домінанта народних депутатів від “БПП”. У сусідніх областях такого немає. А у нашій на них перекладається весь негатив за діяльність / бездіяльність влади. А досягнення депутатів більш, ніж скромні. Принаймні, згубну для місцевих лікарень медичну “реформу” вони не зупинили. Тому, на тій же Хмельниччині, негатив влади розділюється з негативом народних депутатів, а у нашій області вони сумуються.

№ 2. Порошенко вважався “своїм” для області. А тому від нього очікували дещо більшого, ніж місцеві владні структури спромоглися реалізувати. Над-прориву саме на Вінниччині не відбулося. Локальні зміни на краще місце мали, проте сказати, що Вінницька область отримала кардинально більше сприяння від центральних органів влади, як “своя” - не можна.

№ 3. Взагалі не працювала місцева структура “Блоку Петра Порошенка”, через яку могли б реалізовувати окремі соціальні та інфраструктурні проекти. У роки домінування “регіоналів” - “донецьких” саме через ПР надавалася допомога потенційним прихильникам у базових регіонах. І через неї — а не через структуру виконавчої влади — робили “мережу”. На Вінниччині такого немає й близько. Та й структури “БПП” немає також.

Вінницьку область не просто не “виділили” з-поміж інших, як це робили на прикладі Донецької у роки керування Януковича. Її просто поставили в один ряд з іншими. Так, грошей виділялося на реалізацією окремих проектів — більше. Але про це ніхто не знав.

В інформаційному полі як був “нуль”, так він і залишився.

Стратеги “БПП” вважали, що вінничани “за інерцією” проголосують “так, як треба”.

Помилися.

Джерело: 
Вінницькі новини