Близько сотні представників Швейцарської агенції розвитку та співробітництва з Європи, Азії та Південної Америки вивчатимуть на Вінниччині досвід проведення реформ

Розділ новин: 

У рамках мережевої конференції «Децентралізація, демократизація та місцеве самоврядування», що з 13 по 16 травня проходить в Україні, до Вінницької області прибули представники іноземних делегацій, аби на прикладі регіону ознайомитись з українським досвідом впровадження реформи децентралізації. 

З учасниками конференції сьогодні, 16 травня, зустрілися голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, директор Швейцарського бюро співробітництва при Посольстві Швейцарії в Україні Хольгер Тауш та керівник швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Оксана Гарнець.

Вітаючи гостей на Подільській землі, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій інформував учасників зустрічі про соціально-економічний розвиток краю та результати співпраці з проектом DESPRO. 

Керівник ОДА відзначив, що сьогодні до України прикута велика увага.  І хоча в державі є досить багато проблем, ті кроки, які зробила Україна за останні три роки, переважають все, що було зроблено з початку проголошення її незалежності.

«Серед основних факторів цього позитиву всі наші іноземні партнери відзначають реформу децентралізації. І, можливо, ваше перебування тут буде для вас цікавим прикладом, як в непростих умовах, але за правильних рішень і бажанні змінювати ситуацію на краще, ми можемо рухатися вперед», - зауважив Валерій Коровій.

Він підкреслив, що саме реформа децентралізації сьогодні змінює регіони України: невеличкі містечка, райони, окремі території. І учасники конференції зможуть безпосередньо побачити ці зміни на прикладі міста Вінниця та Вінницької області.

За словами голови облдержадміністрації, завдячуючи активній, принциповій позиції українського Уряду, ця реформа забезпечила великі фінансові надходження на місця. Так, місцеві бюджети області за 3 роки виросли втричі.

Крім того, управлінські зміни останніх років дали суттєвий поштовх і для пробудження ініціативи мешканців громад, їхньої активної участі в житті та проектуванні майбутнього власних територій. «Які б ми не вживали монетарні чи фіскальні заходи, якщо не дамо інструменти для розвитку ініціативи, реформи будуть приреченими. І дуже важливо, що наш спільний проект з DESPRO, який ми розпочинали у 2017 році, був першим інструментом в пошуку ініціативних людей. Як результат - вже сьогодні в рамках цієї співпраці реалізовано 62 проекти», - відзначив Валерій Коровій. І щоби більш інформативно ознайомити гостей зі здобутками та потенціалом області, запропонував переглянути відеопрезентації про економічну та туристичну привабливість Вінниччини.

З вітальними словами звернулися до учасників заходу і Вінницький міський голова Сергій Моргунов, інформувавши про тенденції розвитку міста, і заступник голови обласної Ради Ігор Хміль.            

Підсумував засідання директор Швейцарського бюро співробітництва при Посольстві Швейцарії в Україні Хольгер Тауш. Він відзначив позитивні зміни та суттєве зростання регіону, відтак висловив переконання, що Вінниччина може бути чудовим прикладом для всієї України у втіленні реформ та реалізації проектів регіонального розвитку.

По завершенню зустрічі представники іноземних делегацій вивчатимуть вінницький досвід реформування в галузі децентралізації та місцевого самоврядування у форматах панельних дискусій, презентацій, обговорень та екскурсій. Для них заплановані зустрічі із представниками органів місцевого самоврядування регіону, неурядових громадських організацій, національними та регіональними ЗМІ.

Працюватимуть учасники конференції у чотирьох тематичних групах: децентралізація та реформа місцевого самоврядування, відновлення довіри та урядування в умовах нестабільності, гендерно-орієнтоване та партисипативне бюджетування, а також робота ЗМІ в умовах нестабільності.

Джерело: 
Вінницькі новини