«Operafest Tulchyn 2020»: на території Палацу Потоцьких триває реконструкція

Розділ новин: 

Алеї, викладені плиткою, новенькі бордюри, зелена зона під посадку молодих самшитів, - усе це частина підготовки до Міжнародного фестивалю «Operafest Tulchyn 2020». Сьогодні триває реконструкція західного крила Палацу Потоцьких та благоустрою його території.

Про це повідомляють на сайті Вінницької облдержадміністрації.

12 лютого в рамках робочої поїздки об’єкт відвідав голова ОДА Владислав Скальський.

«Це амбітний проект,- підкреслив очільник області. - В минулому році з обласного бюджету було виділено більше 8 млн. грн. на оновлення і реконструкцію приміщень та території «Подільського Версалю», всі заплановані на 2019 рік роботи були виконані. Цьогоріч бюджетом передбачено 6 млн. грн. для того щоб довести західне крило будівлі Палацу Потоцьких до прийнятного стану саме до початку оперного фестивалю «Operafest Tulchyn 2020».

У 2020 році фестиваль оперного мистецтва під відкритим небом традиційно проходитиме у червні. «Сьогодні під час огляду вже бачимо потребу в додаткових роботах задля того, щоб забезпечити людям з інвалідністю, мамам з дитячими візочками можливість комфортно відвідувати фестиваль. Я буду піднімати питання перед депутатським корпусом про внесення змін до бюджету для збільшення фінансування, як мінімум, для облаштування фестивальної зони всіма необхідними умовами»,- зазначив Владислав Скальський.

Керівник ОДА підкреслив, що реставрація і відновлення Палацу Потоцьких у Тульчині є досить масштабним проектом. «На жаль, можливості обласного бюджету не дозволяють реалізувати його в повному обсязі тож акцент робитимемо на те, що дозволить якісно провести фестиваль.

Загальна вартість проекту 32 млн. грн., вже зроблено на 8,5 млн. грн. На цьогорічні роботи виділено з бюджету 6 млн. грн., якщо вдасться додати ще декілька, то вийдемо більш як на 50% виконаних робіт із реконструкції та облаштування «Подільського Версаля». Проте до фінального вигляду довести цю величну споруду, як з фінансової точки зору, так і з часової я не вбачаю реалістичним»,- підсумував Владислав Скальський.

Довідка: Відомий Палац Потоцьких, який має другу назву «Подільський Версаль», було побудовано в Тульчині У 1782 році. У часи господарювання родини Потоцьких це був розвинений ансамбль декількох споруд.

У 1787 році в Палаці Потоцьких було відкрито другий в Україні оперний театр, який існував понад 100 років та був культурною колискою Подільського краю. Кожного року в Палаці відбувались світові оперні прем’єри, в яких брали участь відомі композитори, співаки та музиканти Європи. Театр мав репертуар, що складався з 5-7 опер, а трупа налічувала до 200 акторів.

У 2000-х роках проведено часткові протиаварійні роботи на західному та східному флігелях.

На даний час в Східному корпусі палацового ансамблю розташовано частину навчальних аудиторій комунального вищого навчального закладу «Тульчинський коледж культури», перебуваючи на балансі установи.

Велична історія палацу Потоцьких в Тульчині дає можливість і сьогодні розкрити можливості цього архітектурного ансамблю для нащадків, туристичних груп та зарубіжних гостей.

У 2017 році на базі даного комплексу започатковано Міжнародний фестиваль «Operafest Tulchyn», головною місією якого було привернення уваги до Палацу Потоцьких та повернення Тульчину слави малої оперної столиці України. На сьогодні «Operafest Tulchyn» – це найбільша класична мистецька подія України, що відбувається просто неба, яку у 2019 році відвідали понад 68 тис. осіб.

До 2021 року планується відкриття постійно діючих експозиційних залів в центральному корпусі Палацового ансамблю.

Нагадаємо, що 16 грудня організатори фестивалю, представники ОДА та партнери заходу провели спільний брифінг. Одні – розповідали про важливість Operafest Tulchyn, його соціальне та економічне значення, інші – запевняли, що зроблять все можливе, аби фестиваль відбувся.

На початку літа в Тульчині проходив масштабний Operafest Tulchyn, який зібрав кілька тисяч відвідувачів. Operafest розпочався концертом і українсько-німецькою прем’єрою. Оперета «Гуцулка Ксеня» зівала овації Організатори дивували не лише прем’єрами та легендарними виставами, але й декораціями. Завершився фестиваль опери грандіозним шоу та феєрверком.

Джерело: 
Вінницькі новини