«Увага, маяки!»: чи пропускають вінницькі водії та пішоходи «швидку» з «мигалками»?

Розділ новин: 

31 липня у Вінниці відбулася акція «Увага, маяки!». Співробітники патрульної поліції спільно з медиками «швидкої» перевіряли, чи пропускають у Вінниці водії та пішоходи транспорт, який рухається з увімкненими проблисковими маячками та сиреною. Подібні акції, хай і відбуваються не вперше, покликані звернути увагу водіїв на дотримання правил дорожнього руху, адже неуважність або ігнорування службового транспорту, який прямує на виклик, може коштувати комусь життя. І не дарма, адже реагують водії на сигнали не завжди.

В якості маршруту для проведення акції обрали одні з найбільш завантажених транспортом автошляхів міста: вулицю Київську та Київський міст, Соборну та Центральний міст, вулицю Пирогова, Келецьку, Хмельницьке та Немирівське шосе. Саме на останньому «трапилися» три порушники поспіль, але щодо них правоохоронці обмежилися попередженням.

Лише на одну водійку, яка не пропустила карету «швидкої» по вулиці Київський патрульні склали протокол за частиною 3 статті 122 КУпАП, відповідно до якого вона має сплатити 510 гривень штрафу.

За словами водія швидкої медичної допомоги Сергія Слічного, випадки, коли «швидку» не пропускають, стаються регулярно. Як пішоходи, так і водії часто не помічають службовий транспорт, який прямує на виклик.

«Це називається «неуважність». Жінка нас просто не бачила. Їде, про своє мріє. Загалом, раз чи два рази на день трапляється, що не пропускають. В нас є відеореєстратор, все відзнято», – каже чоловік. Він – водій «швидкої» зі стажем, працює впродовж шести років.

Детальніше ж про акцію розповіли в патрульній поліції.

«Це всеукраїнська акція «Увага, маяки!». Вона проходить на території України з 29-го липня по 31-е липня. У Вінниці ця акція відбувається вже не вперше. Минулого разу ми її проводили в лютому. Вона покликана звернути увагу водіїв, аби вони дотримувалися правил дорожного руху, були уважними на дорозі та пропускали автомобілі з спецсигналами. Це нагальна проблема особливо для карет швидкої медичної допомоги, адже людина, яку везуть до лікарні, потребує невідкладної допомоги, і кожна секунда дуже важлива. Ця проблема є досить актуальною, ми хочемо, щоб вінницькі водії та гості нашого міста були уважні на дорозі, поважали інших учасників дорожнього руху, а також не забували, яких правил вони мають дотриматися, помітивши на дорозі проблискові маячки та звукову сирену. Тобто: «прийняти» праворуч, зупинитися, надати перевагу в русі, зменшити швидкість.

Результат акції, звісно, є, адже вона залучає представників ЗМІ та громадських діячів. І це є інформаційний слід, який вона залишає. Можливо, хтось трошки забув, можливо, хтось не знав, що мав виконати та яких правил дорожнього руху мав дотриматися під час руху, коли помітив звукові сигнали та маячки. Тепер ця людина буде про це знати.

Ми свою роботу робимо щодня, стараємось, щоб водії не забували про свої обов’язки не тільки сьогодні, коли триває ця акція, а й в інші дні, коли поліцейський прямує на якесь затримання чи пограбування, лікарі прямують до хворого, а пожежники їдуть рятувати чиєсь життя.

Одну водійку ми притягнули до відповідальності. Вона продовжувала впродовж великої ділянки дороги їхати по лівій смузі при наявній вільній правій. Це вона аргументувала тим, що думала, нібито водій «швидкої» хоче повернути праворуч. Втім, водійка втратила всі свої заперечення, адже саме права смуга була вільна, а водій «швидкої» не вмикав сигналу повороту. І водійка була зобов’язана «прийняти праворуч», зменшити швидкість та надати перевагу в русі.

Я гадаю, справа не штрафах і не в квитанціях, які ми виписуємо. Як бачите, сьогодні ми водіїв більше попереджали і оштрафували мінімальну кількість порушників. Сподіваємось, що ця акція матиме ще більші результати, і водії, коли будуть бачити ці маячки, двічі подумають не про те, що їм випишуть штраф, а про те, що хтось потребує їхньої допомоги.

На території Вінниці проблема аварій через те, що «швидкій» не надали перевагу в русі, не є такою нагальною. Більшість водіїв надають перевагу в русі швидкій медичній допомозі та патрульним. Бувають поодинокі виклики, і дякувати Богу, що вони не закінчуються негативними наслідками, а лише проблематичними бесідами або квитанціями. Наслідки можуть бути і важчими», – розповів старший інспектор пресслужби патрульної поліції Вінницької області Віктор Постоловський.

Нагадаємо, аналогічну акцію медики спільно з патрульними проводили в середині лютого. Результати тодішньої перевірки показали, що водії все ж пропускають «швидку» та поліцейський з увімкненими проблисковими маячками. А от пішоходи – не завжди.

Джерело: 
Вінницькі новини