Чому H&M в Україні – це добре?

Перший H&M буде розташований у київському Lavina Mall, загальна площа магазину – 2900 кв.м. H&M – це одна з найбільших торгових мереж планети: вона налічує понад 4500 торгових точок у 66 країнах світу. Відмінною рисою цієї мережі є те, що їхні представники ведуть жорсткі переговори з лендлордами, не платять фіксовану ставку оренди і примушують власників власним коштом робити дизайн і ремонт своїх магазинів під ключ. І ті на такі умови йдуть, тому що H&M – це магніт для покупців, які вийшовши з магазину – підуть в інші, на фуд-корти і в ресторани. Така сучасна реальність – подобається це комусь чи ні. Присутність H&M у торговому центрі – престижно для ТРЦ, але часом збитково з точки зору лінійного бізнес-плану. Якщо мислити в рамках довгострокової перспективи – кращих варіантів не буває.

Чому H&M є одним з найпопулярніших одягових брендів світу? Через свою доступність. І часту зміну асортименту. Коли ви потрапляєте в їхній магазин, перше, що вражає, – це вибір. Але справжній шок настає, коли ви дивитеся на цінник. В їхніх магазинах одяг дійсно дешевший, аніж в інших місцях. Творець H&M Ерлінг Перссон, а згодом, і його син Стефан, втілили в життя ідею модного і якісного одягу за прийнятні гроші. Це своєрідний фастфуд в одязі. Навіщо платити дорого, якщо можна купити H&M, бути в тренді і викинути річ через півроку.

Більшість людей у світі не носить Версаче, Ферре, Армані і Шанель. Одяг цих брендів доступний тільки найбагатшим. Парадокс у тому, що на бідні ринки першими заходять саме бренди прет-а-порте, тому що єдиний спосіб багатим виділитися серед бідних – носити дорогий одяг і користуватися дорогими атрибутами. Величезна кількість дорогих автомобілів на вулицях наших міст – яскраве тому підтвердження. А коли на ринок приходить H&M, це свідчить про те, що ми почали вирівнюватися. Повільно, зі скрипом, через численні перешкоди – проте, ми вповзаємо в Європу.

Тому я дуже радий цій події.

 

Автор: 
Ілля Кенігштейн, керівний партнер Creative Quarter