Українці проти корупції, але хочуть мати кума який "усьо порішає"

Поки дехто шукає зв'язок між середньою температурою хворих в квартирооптимістичній палаті #6 і ВВП, поки мамкін технократ з мінекономрозвитку несе пруфи, що підтверджують тенденцію "корупція захищає від путіна", розкажу я вам, друзі, про корупцію. Справжню історію, яка сталась зі мною буквально позавчора.

Телефонує значить мені однокласник, просить поради з одного особистого питання, яке потрібно рєшить.
Я згрубша розказав йому що треба робити, куди треба йти, до кого звертатися, але все ж вирішив уточнити нюанси в свого знайомого, який цим займається.
Отримавши покрокову інструкцію, перетелефоновую і розказую однокласнику, розказую що треба мати, з чим і куди звертатися, скільки треба заплатити (виключно офіційно) і коли приблизно буде результат.

Після десятисекундноі паузи чую у відповідь:
- А можна якось підійти, порєшати, мене з ним познаймити?
- Я ж тобі розказав що треба робити, куди йти, бери документи і вперед, що там рєшати? Якщо вже виникнуть проблеми, тоді пернтелефонуєш, будемо розбиратись - кажу я.
На цьому розмова закінчилася і чи поніс мій однокласник документи, чи й досі шукає рєшал - я не знаю.

А мораль цієі історіі така:
Є законна дія, є відкриті двері, заходь в двері, вирішуй свою проблему.
Ні, треба обов'язково шукати якщо не чорний вхід, то хача б того, хто за ручку переведе дорослого хлопа з 2 дітьми через поріг відкритих дверей.

Якщо ти сам заходиш у відкриті двері і сам вирішуєш свою проблему, то ніяких додаткових витрат ти не несеш.
Якщо ж ти просиш однокласника (мене) познайомити з начальніком, щоб рєшіть проблему, то ти автоматично розраховуєш на додаткові витрати, як мінімум на якийсь ресторан. Щоб потім хвалитися: мені так дешево обійшлось, всього обід в ресторані.

Але це моя історія, я не заробляю на цьому, я не нянька дорослим дядькам, я послав дорослого дядька вирішувати своі проблеми самостійно.
А що було б у випадку, якщо б мій олнокласник, готовий платити за "порєшать", навіть коли це не потрібно звернувся б до тих, що " рєшають" (може він після відмови стати нянькою і звернувся)?

А я вам розкажу що було б. Спочатку йому розкажуть, яка це пздц складна проблема, як всіх треба купити, включно з Гройсманом. Але у них своі пріхвати всюди, тому за 2 штуки баксів вони питання рішать, спеціально тому що мій однокласник пацанячий пацан, який звернувся по адресу. Потім через 2 місяці позвонять, попросять ще 3 штуки баксів, бо "бариги підняли тарифи, вибори скоро".
І в кращому випадку за півроку зроблять документи, якщо не зникнуть з грошима і документами.

А мій однокласник весь цей час буде лайкати пости леща про високий індекс сприйняття корупціі і баригу, який вкрав в нього 5К баксів.

Ні, ця історія не про те які всі чиновники хороші люди. Хабарі беруть на всіх рівнях і це велика проблема Украіни. Ця історія про те як "прості люди"™ самі готові стати джерелом корупціі, довіритись пройдисвітам, нести додаткові витрати тільки тому що не можуть самі зайти відкриті двері без няньки.

Автор: 
Mason Lemberg, Facebook