Втрачений багаж – не втрачена відпустка! Як його повернути та отримати компенсацію

Час пакувати валізи! Нарешті відпустка, яку проведете з коханою людиною. Ви кладете до валізи кращі сорочки, вона – найспокусливіші сукні. І ось ви приземляєтеся десь на побережжі Італії, але щось не так, хвилин 20 як чекаєте коли з’явиться ВОНА – ваша валіза. Минає ще хвилин 15, і розумієте, що сталося саме це – ви у відпустці без улюблених речей! Вашу валізу загубили... І вся ваша довіра до авіакомпанії, стюардеси, що так привітно посміхалася, – розвіялася... 

ДОСИТЬ! Не потрібно псувати собі відпустку, воно того не варте. Чому? Читайте далі!

Що ж робити, якщо вашу валізу загубили?

  • Заспокойте кохану та себе. Цей пункт один з найважливіших, щойно виконаєте його, всі інші пункти пройдуть швидко та з хорошим настроєм.
  • Зверніться до офісу LOST & FOUND. Щойно ви зрозуміли, що ваш багаж втрачено, знайдіть офіс LOST & FOUND – це зовсім не важко, він є в кожному аеропорту, в залі прильоту.
  • Там ви маєте заповнити деякі документи та описати вашу валізу (не хвилюйтеся – це нескладно, навіть якщо ваша англійська шкутильгає, у багатьох аеропортах є картинки, де ви просто відмічаєте схожу на вашу валізу). Зазвичай ваш багаж знайдуть за один чи два дні.

Ну що, тепер перейдемо до найприємнішого – компенсації, яку має вам надати авіакомпанія

Згідно Монреальської конвенції відповідальність авіакомпанії у випадку втрати або затримки багажу обмежується 1240 EUR на одного пасажира у залежності від обмінного курсу. Деякі авіакомпанії пропонують встановити суму витрат у перший день, щоб покрити екстрені покупки до моменту доставки втраченого багажу. Деякі з авіакомпаній видають набір предметів першої необхідності: пасту, мило, зубну щітку, білизну. Але ж ви розумієте, що відшкодування за затримку багажу ви отримуєте лише у разі, якщо пункт прильоту не є місцем постійного проживання.

Отримати компенсацію за повну втрату багажу

Так-так! Якщо ви чекаєте багаж уже протягом 21 дня, він офіційно вважається втраченим, і в такому випадку авіакомпанія виплачує компенсацію.

Так само, як і існує компенсація за скасування авіарейсів, є і компенсація за втрачений багаж.

Ви повинні будете скласти список речей, що були у вашій валізі на час її втрати. Досить часто авіакомпанії можуть вимагати чеки за ці речі.

У будь-якому випадку, ви маєте право звернутися до суду протягом двох років із дня зникнення багажу. Пам’ятайте, що позов до суду з заявою "у моїй валізі була каблучка моєї прабабусі з трьома діамантами! Прошу виплатити мені 50 000 доларів!" буде недоречним, адже авіакомпанії попереджують, що коштовні речі варто перевозити у ручній поклажі.

Вітаємо, тепер ваша відпустка врятована. Відтепер ви можете не боятися втрати багажу, адже це життя, тут бувають різні пригоди та несподіванки, а така несподіванка може часом навіть принестиодаткові кошти.

Вдалих перельотів та чудового відпочинку!

Автор: 
Аскольд Клюс