Google надала вінницькій "екстренці" програму локації

Вінничани, які користуються смартфонами, відтепер мають можливість швидшого приїзду екстренної допомоги. Так, компанія Google надала оперативно-диспетчерській службі Вінницької області свою версію технології Advanced Mobile Location (АМL), для безкоштовного тестування. Завдяки їй, диспетчери та медики швидкої отримують точні координати хворих. Про це повідомила директор департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович. під час апаратної наради у голови облдержадміністрації Валерія Коровія, пише NaПарижі, інформують "Вінницькі новини".

За її словами, АМL - це метод визначення геолокаційних даних абонента, який дзвонить на номери екстрених оперативних служб (102, 103, 112 або 911). Координати перебування автоматично відправляються в службу екстреної допомоги на спеціальний вебвузол (еndpoint).

"Метод АМL позиціонується, як альтернатива класичним методам визначення місця розташування абонента, заснована на прив’язці до найближчих веж мобільного зв’язку, оскільки за попередніми оцінками, його точність до 4000 разів краща", - зазначила Людмила Грабович.

Працює технологія наступним чином: Advanced Mobile Location (AML) визначає, що смартфон здійснює виклик медиків і автоматично включає GPS і Wi-Fi. Далі апарат зчитує координати місця розташування і пересилає їх по SMS диспетчеру. Після цього вимикає GPS для збереження заряду батареї.

Щоправда, наразі даний метод доступний лише користувачам смартфонів, які працюють на Android.