Що робитимуть у небі над Вінницею американські літаки

Восени у Вінницю прилетять американці на багатонаціональні навчання "Чисте небо - 2018". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "20 хвилин".

Міжнародні навчання "Чисте небо-2018" триватимуть у жовтні протягом двох тижнів. Про їх проведення домовлено торік, коли до Вінниці приїздив командувач Військово-повітряних сил штату Каліфорнія бригадний генерал Клей Гаррісон.

До тренувань вирішили долучитися льотчики ще з майже 10 країн.

"У Гавришівці буде базуватися транспортна авіація. Для бойових літаків обрано аеродром у Старокостянтинові (Бригада Тактичної Авіації) Хмельницької області. Льотчики відпрацьовуватимуть дії з авіаційного прикриття, десантування особового складу і вантажів, супроводу операцій з пошуку та рятування військових тощо. Для нас це гарний досвід співпраці, це досягнення рівня сумісності з льотчиками інших країн у захисті повітряного простору держави", - розповів про "Чисте небо- 2018" керівник прес-центру ПС полковник Роман Юрчило.

"За попередньою домовленістю, очікується прибуття понад десяти одиниць авіатехніки. Це відомі нам літаки F-15, С-130, безпілотні літальні апарати. Будуть представлені не тільки льотні екіпажі, а й наземні сили фахівців різних напрямків. Зокрема, інженерно-технічні,пошуково-рятувальні команди, аеромедичної евакуації, кіберзахисту. Загалом це кілька сотень фахівців", - додав Юрчило.

Українське командування планує задіяти приблизно 20 літальних апаратів, десятки зенітно-ракетних комплексів і засобів радіотехнічних військ.