Хто пролив ртуть у Тростянці?

Люди тепер стурбовані своїм здоров’ям, адже така знахідка вкрай небезпечна та призводить до летальних наслідків! До найближчого житлового приміщення –  кілька сотень метрів, пише сайт 33 каналу

– Хтось навмисно вивіз на сміттєзвалище цілу лабораторію — колби, аерометри, спиртометри. В кожному по 50 грамів ртуті. Явно везли вантажівкою. А після того ще й підпалили. Поряд знаходилась технічна документація, журнали та сертифікати, де було вказано Тростянецький спиртовий завод, з яким ми давно воюємо, бо труять громаду! Один з таких дуже зацікавив — на систему управління якістю, – каже місцевий активіст Андрій Терехов.

– Рятувальники відразу заявили, що близько десяти кілограмів ртуті може потрапити в землю та повітря. А скільки речовин випарується… І все це недалеко від нашого водозабору. Нещодавно у нас були збори, й на них представники підприємства каялись, що вчинили ось так.

Помста чи дурниця — важко сказати. Але, ймовірно, останнє, бо керівники себе відверто підставили, залишивши речові докази… На ситуацію вже відреагували у екологічній інспекції Вінницької області, їхні співробітники виїжджали на місце.

– У ході обстеження сміттєзвалища було виявлено розміщення відходів, що утворились при експлуатації лабораторії, а саме: тара з-під хімічних реагентів, лабораторний посуд та прилади, в тому числі ртутні термометри, – повідомили у прес-службі.

– Місце розміщення небезпечних відходів обстежили представники місцевого відділення поліції та підрозділ ДСНС. Спеціалістами ДСНС вилучено з території сміттєзвалища ртутні термометри, що містять ртуть, та ареометри зі свинцем. Поліція встановлює обставини та осіб, що здійснили розміщення небезпечних відходів на сміттєзвалищі поряд з населеним пунктом. Натомість представники спиртзаводу звинувачення категорично відкидають й називають це наклепом. Тож чи знайдуть винних і чим страшна знахідка обернеться для громади — побачимо згодом.