У Вінниці п’яний чоловік стріляв по дітях з незарядженої пневматичної гвинтівки. Містяни обурені інцидентом

11 вересня по вулиці Гоголя неподалік школи № 4, з балкону житлового будинку, пролунали постріли в напрямку навчального закладу. Один з очевидців звернувся до інспектора патрульної поліції, з яким саме спілкувався через скоєне адміністративне правопорушення на дорозі, аби той звернув увагу на ситуацію. Поліцейський викликав підкріплення. Містяни ж подією обурені та вимагають суворого покарання до порушників.

За офіційним коментарем журналіст Вінниця.info звернувся до правоохоронців.

Стало відомо, що постріли здійснив з пневматичної гвинтівки 53-річний нетверезий чоловік. Втім, як з’ясували поліцейські, зброя зарядженою не була, і складається враження, що порушник просто хотів налякати дітей, які гралися біля школи. На зловмисника склали протокол про адміністративне порушення, а гвинтівку ‒ вилучили. На чоловіка чекає штраф.

«Інформація надійшла 11 вересня до поліції на спецлінію «102» про те, що з балкона багатоповерхівки по вулиці Гоголя чоловік стріляє з рушниці. Слідчо-оперативна група, яка виїхала на місце, з’ясувала, що у квартирі з балкона, з якого стріляли, знаходились двоє чоловіків, два брати. Вони перебували у стані алкогольного сп’яніння. І один з них з балкону здійснював постріли з пневматичної гвинтівки, яка, як з’ясували поліцейські, не була споряджена кулями. Вони провели огляди в квартирі і поблизу будинку, і жодних пошкоджень від куль ніде не було. Ніхто від таких дій також не постраждав. Встановлено, що цей зловмисник просто намагався налякати дітей. Ця пневматична гвинтівка, стріляючи без куль, теж видає звуки, які схожі на постріл зарядженою гвинтівкою.

Порушник пояснив поліції, що не мав на меті комусь зашкодити.

Такі його дії були кваліфіковані, як адміністративне правопорушення, оскільки ніхто не постраждав. І, ще раз повторюся, гвинтівка не була споряджена кулями.

В нього гвинтівку вилучили. Склали адміністративний протокол за статтею 174. Це стрільба з пневматичної гвинтівки в невідведених для цього місцях. Йому загрожує штраф до 2500 гривень. І конфіскація гвинтівки, яку вже вилучили. І суд буде приймати рішення», – розповіла начальник Відділу комунікації Національної поліції Вінницької області Анна Олійник.

Як розповів журналістам вінничанин Олексій Рогов, саме він став свідком ситуації та згодом допомагав правоохоронцям розібратися в ситуації. Він та інспектор патрульної поліції спілкувалися з приводу адміністративного правопорушення, яке скоїв чоловік на дорозі. В момент спілкування він почув постріли.

«Коли я обернувся, побачив на балконі двох чоловіків з якоюсь рушницею. Після того я попросив інспектора звернути на це увагу.

Адміністративне правопорушення було не таке й серйозне на тлі такої форс-мажорної ситуації. Інспектор ніяк не міг на це відреагувати, лише сказав, що покличе підкріплення. Я вже попросив громадянку, яка прогулювалася з собачкою неподалік, записувати все на телефон, щоб був запис», ‒ розповідає Олексій.

Чоловік тоді підійшов до паркану будинку, а неподалік саме гуляли діти на подвір’ї школи. Вінничанин певен, що стріляли саме в напрямку дітей. Паралельно Олексій фіксував події на камеру. Як розповідає далі свідок події, він звернувся до одного з порушників з проханням спуститися надвір.

«Попросив одного з них спуститися. Бачу по поведінці, що він нетверезий. Ця особа спустилася, і я допоміг поліцейському затримати його», ‒ каже Олексій.

«Що мене найбільше обурило, так це те, що коли згодом підійшов батько чоловіків, він представився колишнім начальником облавтодору Вінниччини. І підтримував повністю позицію свого сина, який стріляв по дітях. Кажучи, що ці дітлахи не дають жити, не дають спати. А в нього – операція на серці.

На що я йому сказав, що такі питання вирішуються. Діти не можуть бути винні в тому. Наприклад, можна вже позвати дорослих, і ми би вирішили. Так, як він скаржився, що не прибирають за собою, дошки носять… Ну, звичайні побутові речі. Які можна вирішувати звичайним соціальним шляхом.

На що батько відповідав «Я знаю безліч начальників», і таке інше. В абсолютно спокійній формі, чоловікові 82 роки, але пояснював позицію, зовсім мені незрозумілу», ‒ зазначає вінничанин.

«Це ж діти. І неможливо потім з’ясувати, де дитина отримала травму. І найважливіше, що діти бачать такі події, але сприймають їх, як належне. Дитині в країні, де йде війна, не треба того знати. Бачити такі події. Діти ж повторюють все. І негативні емоції залишати не слід.

Я залишив усі свої контактні дані правоохоронцям. Слідчому, якому я надав відео і фото в той же момент. Після того, як поїхала слідчо-оперативна група, зі мною ніхто не зв’язувався. Тільки журналісти», ‒ підсумовує Олексій Рогов.

Водночас в соцмережах обурені містяни вимагають більш суворого покарання для порушників.

«Я вимагаю розголосу та кримінальної відповідальності!

…Що нас чекає, якщо кожен, хто ненавидить дітей, почне обстрілювати школи?! Вчора це сталося в четвертій школі, а завтра може статися в будь-якій іншій…», ‒ йдеться в дописі вінничанки, яка зняла події на відео.