У Вінниці добровольця "Айдару" третій рік судять за торгівлю зброєю

У Вінницькому міському суді вдруге слухатимуть справу за обвинуваченням 4 осіб у торгівлі зброєю. Історія тягнеться із 2015 року: один із обвинувачених, доброволець "Айдару" придбав на ринку "Урожай" автомат АК-74 та ручні гранати, передає із залу судових засідань кореспондентка Depo.Вінниця.

Справа слухалася кілька років у Вінницькому міському суді Вінницької області та наближалася до свого завершення: за кілька слухань мали відбутися судові дебати та оголосити вирок у справі. Втім, пішла із життя головуюча суддя у цій справі Ольга Старинщук, справу скерували на авторозподіл та планували слухати спочатку.

Матеріали потрапили до судді Ярослава Іванченка. Він, дослідивши матеріали провадження, ухвалив повернути обвинувальний акт прокурору для усунення недоліків та не брати до розгляду цю справу, оскільки, на його думку, судовий документ складений із порушеннями норм кримінального процесуального законодавства.

Прокурор не погодився із таким рішенням та написав апеляційну скаргу на ухвалу щодо повернення обвинувальньго акту, а вже сьогодні в суді переконував служителів Феміди у тому, що справа таки має слухатися у суді, а обвинувальний акт є досконалим та складеним відповідно до норм чинного законодавства.

"Цей обвинувальний акт вже слухався в суді, ми дослідили майже всі докази та 2/3 наявних у справі матеріалів негласних слідчих розшукових дій, - говорив у суді прокурор Андрій Кобилянський. - На підготовчому судовому засіданні інші обвинувачені та один захисник не заперечували проти призначення до розгляду справи по суті. Тому прошу ухвалу першої інстанції скасувати та призначити новий судовий розгляд у міському суді".

Адвокат, як і один із обвинувачених Володимир Огородник, заперечували проти апеляційної скарги прокурора. Просили, аби обвинувальний акт повернули на доопрацювання представнику державного обвинувачення.

"У обвинувальному акті - лише загальні фрази, він не конкретизований, нагадує твір "Як я провів своє літо", але саме на цьому документів ґрунтуватиметься вирок у справі", - заявив у суді Володимир Огородник.

Заслухавши сторони процесу, колегія суддів Апеляційного суду Вінницької області ухвалила: апеляційну скаргу прокурора задовольнити. Ухвалу Вінницького міського суду щодо повернення обвинувального акту прокурору скасували, кримінальне провадження повернули для розгляду обвинувального акта по суті.