Тарас Чорноіван: „Мене затримали не у гей-клубі”

Звинувачений у вимаганні 400 тисяч гривень повернувся з ізолятора у свій офіс у „Південному Бузі”. Він каже, що його мати заклала свій „Пежо”, на якому він їздив, щоб внести майже сто тисяч застави. Виправдовує бізнес-партнерку, яку взяли під домашній арешт. І грозиться стати народним депутатом після виборів на 11 окрузі...

Останнім часом про Тараса Чорноівана у Вінниці  говорять багато. Згадують, як правило, злим словом. Тарас огризається, але загалом підтверджує чутки про методи своєї “журналістської” роботи, повідомляє сайт 20 хвилин

Журналіст  прийшов до Тараса Чорноівана в його офіс в «Південному Бузі».  Там майже все червоне, крім зухвалого логотипу з двома Тарасами на стіні (Шевченком та Чорноіваном) та жалюзі на вікнах. Вони – чорні.

- Любите червоний?

- Це брендові кольори - червоний і чорний, - каже Чорноіван. - Психологи працювали над кольорами і над типом дизайну.

- Червоний - колір агресії.

- А хто сказав, що ми джинсовий проект? Ми агресивний проект.

- Якщо агресія червона, то чорний?

- Чорний колір - це кров. Кров, яка застигла, має чорний колір, - сказав цілком серйозно Тарас, а на великі очі журналістки передумав: - Це жарт.

І так, то жартома, то ніби відверто, а нерідко й із пафосом (коли пояснював мету свого проекту) Тарас Чорноіван відповідав на всі питання. «Без коментарів» не сказав ні разу, навіть про особисте. Бо він публічний. Іде у велику політику. Називає себе спічрайтером політичного проекту, рупором якого буде та сама газета компроматів «Тарасова правда» й однойменний сайт. Зібрав по офісу купу глянцевих журналів і виклав на стіл, щоб продемонструвати: тут мало вийти реклами на суму, яку йому інкримінують у вимагання. Сказав, 400 тисяч не вимагав, але брав, бо була пропозиція.

Небідний і негей

Журналіст  запитала про зливні бачки – почула про сайти неіснуючих спілок та блоги. Тобто Тарас вважає “зливом”, кого завгодно, але не свої сайти. Вони ж у нього не анонімні, каже, але “напівпартизанські”. Контролює, каже, основні два, а всього у власності має аж п’ять десятків. Всі перестали працювати після його арешту. Міліція вилучили сервери, але копії сайтів у власника збереглися. Налаштували сервер в Німеччині - і все знов працює.

В інтернеті з  посиланням на анонімне джерело в правоохоронних органах вказали, що брали Чорноівана у київському гей-клубі. Він тепер каже, що це писав «зливний бачок». Насправді ж затримали його в кафе столичного торгового центру «Квадрат». Показав протокол затримання з адресою: Петрова, 36.

Спонсором, що мав внести за нього заставу, Тарас назвав свою матір. Вона, мовляв, заклала «Пежо-407», оформлене на неї, але яким їздив син, за тисяч десять доларів і сплатила визначену судом заставу.  

- У мене справді нема власності. Винаймаю частину будинку. Там, до речі, після обшуку пропали три зубні щітки. І ніж пропав. Думаю, його ще можуть знайти в серці якогось народного депутата, - насмішило Чоноівана. - Так, рахунку в банку я не маю. Гроші, які заробляються, можна мати і без розрахункового рахунку.

Тарас сказав, що його п’ять журналістів (на 50 сайтів!) не гребують методом копі-пасту (з англійської – скопіювати-вставити). Статей самі пишуть мало, але завжди є маса бажаючих хоч десь бути опублікованими. І матеріали від них у «Тарасову правду» ідуть. Платить, як каже редактор, тільки штатникам. З прибутку від 20 глянців. Сам пише зрідка, а колись робив, хвалиться, «газету однієї людини».

- Була не менш скандальна газета “Від Я до А”. Я зробив кілька випусків сам. Частина - копі-пасти, але критичні два-три розвороти писав я. Не міг утримувати дизайнерів, тому сам вивчив спеціальну програму. За що друкував? Тоді я вже відкрив рекламну агенцію і заробляв кошти.

Тюремний досвід і плани

Заробляти на рекламі й писати Чорноіван взявся, як звільнився зі Стрижавської колонії у званні старшого лейтенанта. Там працював по спеціальності - на фінансовій посаді. Доти рахував гроші, говорить, в міліції, в пожежній службі. Покинув все, бо начитався книжок і розбудив «внутрішнє почуття свободи».

Що це за книжки такі? Назвав Біблію, «Один в полі воїн», «Кобзар». А журналіста в собі Чорноіван побачив, каже, після прочитання «Алхіміка» і вчення про “сродну працю” Сковороди. Ці книжки Тараса чомусь змусили поставити на рівні із шевченківським свій профіль і створити проект «Тарасова правда».

Чорноіван говорить, що «Тарасова правда» - це частина великого політичного проекту Партії Снайперів. Він у ній буде одним зі співголів. І знаних вінничан, якщо вірити Чорноівану, з десяток перед виборами назвуться снайперами.

- Ці люди в силу своїх офіційних посад не завжди мають можливість афішувати це. Фактично моя публічність є загальною публічністю. Можете мене розмножити і дивитися, як на 15 чорноіванів. Один Чорноіван в прокуратурі, другий в адміністрації президента, третій в уряді… Чорноіванів багато. Можете їх називати снайперами, - сказав, а особисто про себе заявив: - Восени або в грудні Чорноіван буде, навіть під підозрою, йти на 11 округ і виграє. Пройду у Верховну Раду і там буду говорити про ті речі, які зараз тут.


На фото  Чорноівана  довелося вмовляти. Попозувавши, він повидаляв усі знімки,  на яких собі не сподобався. А найбільше до вподоби йому прийшлося те фото, на якому він побачив в себе над головою німб

Світить від трьох до семи - як рекетиру

Нагадаємо, що Тараса Чорноівана можуть посадити за вимагання 400 тисяч гривень у ректора медуніверситету.  Василь Мороз журналісту RIA назвав себе лише одним із багатьох потерпілих і від коментарів утримався.

Версія, яка прогриміла на всю Вінницю, - Чорноіван вимагав у ректора гроші за припинення потоку інформаційного бруду в його бік.

У Тараса - своя версія. Що в офіс до нього пришов колишній тесть - професор медичного і запропонував угоду.

- Мені сказали: “Давай, ми якось посприяємо в організації журналістської діяльності, фінансово тобі допоможемо”, - переказує Чорноіван. - Почали пропонувати гроші в руки. Гроші в руки я не беру.  

А на безготівкову пропозицію він пристав. Запропонував внести кошти у його благодійний фонд. Але платнику хотілося включити значну суму у валові витрати. Говорили про неназвану фірму. Знайшли компроміс – 400 тисяч перерахують за рекламу. Тобто реальні гроші не відомо за що. Договори і макети мали виготовити під суму потім...

Та перша частина прийшла не від фірми, а фізичної особи. 100 тисяч кинули  на рахунок партнерки Тараса Юлії Кривошєєвої, бо її Чорноіван попросив виписати рахунок. Так редактор зараз каже. Ця дівчина веде глянцеві проекти «Панянка» і «Мажор», але вже зараз – під домашнім арештом. Тоді вона одразу подзвонила Тарасу: „Біда!”. Він сказав робити повернення і тут же (зрозумів, що вляпався) поїхав на зустріч з адвокатом. Там його і затримали вінницькі слідчі з київськими беркутівцями.

Нащо ж брав гроші, якщо зрозумів провокацію? Тарас пояснив тим, що вірив родичу, і коли пропонують - завжди бере.

- Мені допомагає велика кількість людей, які просто приїжджають і кажуть: “Тарас, ти робиш гарну справу, хочеш ми тобі допоможемо?”. Я кажу слово “хочу”, - так і каже він. - Я ж ці гроші не краду, не їжджу на “Мерсі”, не живу в маєтку. Я за них утримую медіа. Так, я заробляю сам, але коли є можливість зробити за гроші добрих людей додаткові проекти, додатковий трафік купити, зробити ще якісь нові сайти, від цих грошей відмовлятися зась.


Джерело: Вінницькі новини

Від редакції. Як стверджується в статті "Вигрібна яма" Тарасової правди"" опублікованої на Коррепондент.net сайт Тараса Чорноівана:  "Не одну тону помий вилила, наприклад, на голови губернатора Мовчана, мера Гройсмана, депутатам Порошенку та Домбровському. 

Дивно, але на сайті немає жодного критичного матеріалу про Калетників - ні про першого віце-спікера, колишнього митника Ігоря Калетніка, ні про комуністку-міліардерку Оксану Калєтнік, ні про відомого аграрія-лоббіста Григорія Калетніка... "